.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
دلایل نوبخت برای افزایش قیمت سوخت
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تاکید براینکه افزایش قیمت حامل های انرژی بر اساس تبصره پیشنهادی دولت برای هدفمندی یارانه ها ۶۳ درصد است، گفت: با وجود افزایش قیمت سوخت، تورم را سال آینده به ۲۱ الی ۲۵ درصد می رسانیم


تسنیم: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تاکید براینکه افزایش قیمت حامل های انرژی بر اساس تبصره پیشنهادی دولت برای هدفمندی یارانه ها ۶۳ درصد است، گفت: با وجود افزایش قیمت سوخت، تورم را سال آینده به ۲۱ الی ۲۵ درصد می رسانیم.

محمد باقر نوبخت در پاسخ به این پرسش که با وجود تبصره پیشنهادی دولت برای هدفمندی یارانه ها و افزایش بیش از 100 درصدی قیمت حامل های انرژی در این تبصره بازهم دولت در سال آینده تورم را به کمتر از 25 درصد خواهد رساند؟ اظهار داشت: ما همه را می دانیم.

نوبخت در پاسخ به تاکید خبرنگار ما مبنی بر اینکه طبق برآورد کارشناسان و نمایندگان مجلس با توجه به درآمد واقعی محقق شده از محل افزایش قیمت حامل های انرژی در سال جاری و اختلاف آن با پیشهاد 51 هزار و 900 میلیاردی دولت در تبصره هدفمندی یارانه ها میزان افزایش قیمت سوخت در صورت اجرای فاز دوم بیش از 127 درصد خواهد بود، این موضوع را رد کرد و گفت: امسال 30 هزار میلیارد تومان از این محل محقق شد.

وی ادامه داد: فاصله بین 30 هزار تا 38800 میلیارد تومان که باید امسال محقق می شد و همچنین فاصله آن با 51 هزار و 900 میلیارد تومان چند درصد می شود؟ مابه التفاوت 38 هزار و 800 با پیشنهاد دولت در تبصره هدفمندی 24.6 درصد است. آیا جمع مابه التفاوت این دو عدد 127 درصد می شود؟

* امسال از محل قیمت سوخت 30هزار میلیارد تومان درآمد یارانه‌ای کسب کردیم

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: توجه داشته باشید هم اکنون از محل افزایش قیمت حامل های انرژی 30 هزار میلیارد تومان محقق شده در حالی که برای تحقق 38 هزار و 800 میلیارد تومان باید 38 درصد افزایش قیمت اعمال می شد. ولی 38 درصد را افزایش ندادیم و قصد داریم 38800 میلیارد تومان را به 51900 میلیارد تومان برسانیم. این می شود 24 الی 25 درصد.

نوبخت گفت: اگر افزایش 38 درصدی انجام می شد فقط 24 الی 25 درصد قیمت حامل های انرژی افزایش پیدا می کرد.حال اگر فرض کنیم 38 درصد با 24 الی 25 درصد یعنی در مجموع 63 درصد افزایش قمیت در حامل های انرژی خواهیم داشت بازهم به 127 درصد نمی رسیم.

*تورم سال آینده حداکثر 25درصد/افزایش قیمت سوخت تمام علت تورم نیست

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم مبنی براینکه با فرض افزایش 63 درصدی قیمت حامل های انرژی آیا بازهم تورم سال آینده به 25 درصد می رسد؟ تصریح کرد: اولاً در محاسباتمان برای سال آینده تورم را بین 21 الی 25 درصد در نظر گرفتیم.

وی با تاکید براینکه عزم دولت کاهش تورم است، گفت: افزایش قیمت حامل های انرژی سهمی در تورم خواهد داشت ولی تمام علت تورم نخواهد بود چراکه دولت بنا دارد برای سال آینده با سناریوهای مختلف تورم را به کمتر از 25 درصد برساند.

*احیای سازمان مدیریت فعلاً راکد مانده است

نوبخت درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: فعلا احیای این سازمان راکد مانده است؛ مجلس در این زمینه طرحی را داد و بعد در شورای نگهبان رد شد و الان دوباره در مجلس است، البته باید توجه داشت که در این مدت مسائل مختلف مانع از توجه جدی به این بخش شد. ماه هاست هر کسی را می بینم می گویم بعد از بودجه.برای این مورد هم بعد از بودجه کار را آغاز خواهیم کرد.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 26 بهمن 1392
اینها هم دیگه بلدند چیکار بکنند.اصلا حرف مردم برایشان مهم نیست.اخه اقا جان با صد در صد افزایش مگه میشه تورم نداشته باشی.چطور از بازار انتظاری اجناس را بالا نبرند در صورتی که خود شما باعث این کارید.نوبخت جان با شعور ملت بازی نکن لطفا.با این صد درصد افزایش یعنی دیگه افزایش نخواهیم داشت یا سال دیگه میشه صد و بیست درصد افزایش.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.054 seconds.