.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
واکنش‌تندروح‌الامینی به‌نامه تشکر از مرتضوی

مهر: پدر یکی از قربانیان حادثه کهریزک در واکنش به نامه تشکر برخی نمایندگان مجلس نهم از رئیس جمهور بدلیل ابقاء سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی گفت: ای کاش این نامه به همراه اسامی امضا کنندگان آن برای اطلاع بیشتر افکار عمومی منتشر شود.

عبدالحسین روح الامینی  در واکنش به خبر نامه تشکر نمایندگان مجلس نهم از رئیس جمهور بدلیل ابقاء مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی، گفت: ای کاش این نامه به همراه اسامی امضا کنندگان آن برای اطلاع بیشتر افکار عمومی منتشر شود.

وی همچنین با اشاره به سخنان سخنگوی قوه قضاییه در مورد پرونده کیفری مرتضوی مبنی براینکه " دفاعیه اش تقدیم شده و به زودی پرونده به دادگاه می رود" ، گفت: ما همچنان برای برگزاری دادگاه وی و سایر قضات تعلیق شده مرتبط با پرونده کهریزک روز شماری می کنیم.

پدر محسن روح الامینی از قربانیان حادثه کهریزک همچنین در پایان تذکری از آیت الله جوادی را در خصوص این پرونده یادآور شد و خاطرنشان کرد: در دیداری که خانواده ما در تابستان سال 88 خدمت آیت الله جوادی آملی رسید؛ ایشان در بخشی از سخنان خود گفتند" اگر کسی بگوید به من چه، به  تو چه، آن بالا هم کسی هست که بگوید هم به من ، هم  به تو چه."

به گزارش خبرنگار مهر، سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه‌های "معاونت در قتل"، "نقض حقوق شهروندی" و "هتک حیثیت ناجا" تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.
این در حالی است رئیس جمهور اخیرا مرتضوی را به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرده است که این اقدام واکنش برخی از نمایندگان مجلس هشتم را در پی داشت.
 
مرداد ماه سال جاری بدلیل پیگیری برخی از نمایندگان  دیوان عدالت اداری رای به برکناری سعید مرتضوی از پست ریاست تامین اجتماعی و ابلاغ این رای برای اجرا به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داد.
 
پس از اعلام رای دیوان عدالت، دولت اساسنامه صندوق تامین اجتماعی را تغییر داد و این صندوق را تبدیل به سازمان کرد.
 
احمد توکلی به عنوان یکی از استیضاح کنندگان وزیر کار در مجلس هشتم و شکایت کنندگان به دیوان ، پس از صدور رای دیوان عدالت و عدم تمکین دولت به این رای با بیان اینکه از تاریخ ابلاغ رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، وزیر باید مرتضوی را عزل کند گفته بود: در صورتیکه این اتفاق نیفتد وزیر کار در معرض عزل قرار می گیرد.

این درحالی است که در روزهای اخیر انتشار خبر نامه ای با امضای 164 نماینده مجلس شورای اسلامی در تقدیر از رئیس جمهور برای اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی و تبدیل آن به سازمان که ابقای مرتضوی به ریاست این سازمان را در پی داشت، جنجال آفرین شده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 29 شهريور 1391
با شنیدن این خبر چند لحظه بهتم زد
ای کاش
ای کاش اسامی این نماینده ها منتشر بشه
خداحافظ انسانیت
حمید 30 شهريور 1391
مملکت داری شده مسخره بازی بخدا!
مقصر همین ما مردم هستیم که هر ننه قمری رو فرستادیم مجل ومکان قانون گذاری!که برای ما قانون وضع کنند!

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.04 seconds.