.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
دربیانیه بیش از 200 نماینده مطرح شد:
5 مطالبه مجلس از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای/ لغو کامل تحریم‌هاو حفظ ماهیت نیروگاه اراک
شمال نیوز: بیش از 200 تن از نمایندگان امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای درباره توافق هسته‌ای با 1+5 صادر کردند.

به گزارش شمال نیوز، متن این بیانیه به شرح زیر است:

مجلس شورای اسلامی به عنوان خاستگاه ملت ایران در تامین حقوق کامل هسته‌ای بر موارد زیر پافشاری کرده و از تیم مذاکره کننده هسته‌ای می‌خواهد تا در استمرار مذاکرات هسته‌ای موارد ذیل را مد نظر قرار داده و قدرتمندانه از عزت و اقتدار ایران اسلامی که حاصل 35 سال مقاومت قهرمانانه ملت ایران است دفاع نمایند.

1- لغو کامل تحریم‌ها اعم از هسته‌ای و غیر آن بلافاصله پس از انجام و توافق که رئیس جمهور نیز با آنها بر آن تاکید کرده‌اند.

2- استیفای کامل حقوق هسته‌یی ملت ایران شامل توسعه و ارتقاء چرخه سوخت هسته‌یی در حوزه‌ی تامین و تولید سوخت مورد نیاز تاسیسات هسته‌ای تا سرحد خودکفایی به شکل واقعی و تامین کننده‌ی نیاز به حق کشور برای ایمنی سوخت مورد نیاز نیروگاه هسته‌ای بوشهر در حداکثر سقف زمانی پنج سال و استمرار آن تا تامین 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای بر اساس قانون مصوب سال 1384 مجلس شورای اسلامی.

3- عدم پذیرش هرگونه محدودیت‌ در تحقیق و توسعه غنی سازی و سایر فعالیت‌های تحقیقاتی مرتبط با چرخه سوخت هسته‌یی و نیز در مکان، حجم و ذخایر مواد غنی شده مورد نیاز در کشور.

4- منع هرگونه بازرسی، نظارت و همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فراتر از توافق‌نامه پادمان معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای

5- حفظ ماهیت و فعالیت مرتبط با راه‌اندازی و بهره برداری از راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک حداکثر در بازه‌ی زمانی دو سال و استمرار بهره‌برداری از تجهیزات هسته‌ای فردو با حفظ امکان تامین سوخت مورد نیاز راکتور تحقیقاتی و کاربردی در عرصه‌های پزشکی و کشاوری و صنعتی و سایر موارد صلح آمیز در کشور.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.025 seconds.