.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آسوشیتد پرس :
آیا هاشمی تعیین کننده انتخابات آتی ریاست جمهوری خواهد بود؟

خبرگزاری آسوشیتد پرس با انتشار گزارشی به بررسی بازگشت دوباره آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عرصه سیاسی ایران و نقش آفرینی احتمالی او در انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران پرداخته است.

به گزارش عصر ایران در این گزارش  حضور آیت الله هاشمی در کنار رهبری در نشست سران جنبش عدم تعهد در تهران به عنوان یک نشانه و پیام مهم از بازگشت او به عرصه سیاسی ایران اشاره شده است.

آسوشیتد پرس با اشاره به اینکه از بازگشت هاشمی بیش از همه تندروها و حامیان احمدی نژاد ناراحت هستند ؛ از هاشمی به عنوان " بزرگ ترین " بازمانده نیروهای معتدل در درون نظام نام برده است.

در این گزارش به مواضع مختلف هاشمی در چریان وقایع 3 سال پیش پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388 و جایگیری او در صف مخالفان و منتقدان به نتایج انتخابات و نیز حمایت های او از میر حسین موسوی در جریان انتخابات اشاره شده و از دست دادن تریبون نماز جمعه و نیز ریاست مجلس خبرگان رهبری را به عنوان هزینه های این مواضع هاشمی دانسته است.

آسوشیتد پرس با انعکاس نظرات مختلف چند کارشناس و روزنامه نگار متمایل به آیت الله هاشمی به نقل از آنها از هاشمی نه به عنوان رییس جمهوری آینده ایران بلکه به عنوان شخصیتی تعیین کننده در انتخاب رییس جمهوری بعدی نام می برد.

این خبرگزاری غربی در ادامه با اشاره به سیاست های احمدی نژاد در 8 سال گذشته می نویسد از نظر برخی از نخبگان سیاسی در ایران هاشمی همان شخصیت میانه ای است که می تواند در انتخاب یک نامزد میانه رو و معتدل که مورد قبول طیف های مختلف سیاسی در کشور باشد ، نقش داشته باشد.

این گزارش در پایان می نویسد ؛ بازگشت هاشمی به قدرت از نظر بسیاری از تندورها و محافظه کاران مطلوب نیست چون از نظر آنها بازگشت هاشمی  موقعیت اصلاح طلبان درون حاکمیت را تقویت خواهد کرد و زمینه بازگشت مجدد آنها به قدرت خواهد بود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.029 seconds.