.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
آقای وزیر! میز و صندلی‌ استاندارد بیاورید
یک فیزیوتراپیست با بیان اینکه میز و صندلی‌های مدارس استاندارد نیستند، اظهار داشت: میز و صندلی‌های موجود در مدارس متناسب با قد افراد طراحی نشده‌اند و همگی اندازه‌های یکسانی دارند. به گزارش شمال نیوز، سارا فریدون نیا در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به غیراستاندارد بودن میز و صندلی‌های موجود در مدارس اظهار داشت: میز و صندلی استاندارد است که متناسب با قد افراد طراحی شده و صندلی آن در قسمت قوس پشتی، دارای برآمدگی باشد. همچنین سطح میز آن نیز باید 15 درجه به سمت جلو شیب داشته باشد.

 
وی در خصوص ویژگی‌های یک صندلی استاندارد هم ابراز داشت: جنس صندلی نباید خیلی سفت و یا خیلی نرم باشد و در قسمت کمر نیز باید دارای برجستگی باشد تا بتواند قسمت گودی کمر را پر کند.

 
وی ادامه داد: اگر برآمدگی در قسمت پشتی صندلی وجود نداشت، بهتر است از یک بالشتک برای پر کردن قوسی کمر استفاده شود.

 
این فیزیوتراپیست وضعیت ایده‌آل نشستن را تکیه به پشتی صندلی و رسیدن کف پاها به زمین عنوان كرد.

 
به گفته فریدون نیا، در هنگام نشستن مفصل زانو باید بیش از 90 درجه خم نشود و مفصل ران نیز با تنه بیش از 100 درجه زاویه پیدا نکند.

 
وی ایجاد قوز پشتی و مشکلات گردن را از عوارض خم شدن بیش از حد بر روی میز عنوان کرد و افزود: دانش آموزان نباید بیشتر از 20 درجه روی میز به سمت جلو خم شوند.

 
به گفته این فیزیوتراپیست، دانش آموزان باید هر 20 دقیقه یکبار تمریناتی را جهت رفع خستگی داشته باشند که برای انجام این کار می‌توانند کتف‌های خود را از پشت به هم نزدیک کنند و یا هر 20 دقیقه یکبار تنه‌های خود را به طرفین بچرخانند.

 
فریدون نیا ادامه داد: معلم باید این آگاهی را داشته باشد تا دانش آموزان بیشتر از یک ساعت در وضعیت ثابت قرار نگیرند و هر 20 دقیقه یکبار انجام حرکات کششی را داشته باشند.
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 26 شهريور 1391
مجری خریداری میز و صندلی مدارس سازمان نوسازی مدارس کشور است . باتوجه با دستور رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش مبنی بر استاندارد بودن میز وصندلی مدارس . مدیران سازمان نوسازی قید استاندارد بودن تجهیزات را برگه های مناقصه برمیدارند تا افراد مورد نظرشان در مناقصه برنده شوند .
شما دلت خوشه خانم دکتر
رضا 27 شهريور 1391
به نظر من مدیران مدارس و اولیا دانش آموزان می توانند در این مورد خیلی قوی وارد شوند . این حداقل حق هر دانش آموزی است که از میز و صندلی استاندارد استفاده نماید.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.038 seconds.