.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

پول‌هایی‌که‌ رویانیان ‌خرج‌می‌کند از کجاست؟
معاون تربیت بدنی سپاه گفت: شومن هایی که امروز به پرسپولیس و استقلال آمده اند نگاهشان برای ریاست جمهوری خودشان و دیگران است. خبرگزاری دانشجو: مصطفی آجرلو در خصوص وضعیت فوتبال و هزینه های سرسام آوری که برای آن می شود، اما موفقیتی ندارد، در مقابل ورزش های المپیکی و پارالمپیکی تصریح کرد: هر چیزی را باید در جای خودش ببینیم، مقوله فوتبال در جهان و کشور ما، مقوله متفاوتی است.

نگاه به فوتبال از منظر بنگاه های اقتصادی، متفاوت با سایر نگاه هاست

وی ادامه داد: فوتبال یک موضوع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که در کشور ما رخ نمایانده، اگر فوتبال را یک بنگاه اقتصادی تعریف کنیم، زاویه نگاهمان نیز متفاوت می شود؛ این درست نیست که به خاطر رشته های دیگر که می توانند مدال بیاورند، فوتبال را تعطیل کنیم.

مدیر عامل سابق باشگاه استیل آذین افزود: نارسایی هایی هم در فوتبال وجود دارد که منجر به وضعیت امروز فوتبال کشور شده و آخرین نمود آن باخت به لبنان است، این در حالی است که تا قبل از آن حتی یک گل هم نخورده بودیم؛ علت وضعیت امروز فوتبال این است که هرچند باشگاه ها و تیم ملی گران قیمتند اما هزینه های آن از دولت و جیب مردم است، در حالی که باید هزینه ها از پول بنگاه های اقتصادی باشد.

آجرلو گفت: به خاطر این نارسایی ها نمی توانیم بگوییم به قوتبال نباید توجه شود، اتفاقا باید در حوزه های مدیریت، فنی و حرفه ای شدن توجه بیشتری هم بشود.

دغدغه مسئولان ورزش، آرام کردن فضای ملتهب پرسپولیس و استقلال است

وی دلیل وضعیت امروز را علاوه بر تامین هزینه ها از دولت فوتبال زدگی دانست و تصریح کرد: فوتبال زدگی یعنی اینکه مسئولان سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش امروز، دغدغه شان آرام کردن فضای ملتهب پرسپلوس و استقلال است.

مسئول تربیت بدنی سپاه ادامه داد: مسئولان دنبال این هستند که راه های نقش آفرینی در این تیم ها را بیابند، بعضی ها هم که فقط می خواهند بدوند و با این تیم ها عکس بیاندازند؛ شاید برای خودشان و آینده شان قابل استفاده باشد.

آجرلو با اشاره به فوتبال زدگی مدیران، خاطرنشان کرد: مدیران ورزشی فوتبال را نمی شناسند، هرچند شاید خود ورزش را هم نشناسند، اما فوتبال را بیشتر نمی شناسند؛ برای همین تصمیم ها و قضاوت های غلط دارند.

فوتبال به خاطر مدیریت این چند سال، دچار رکود شده است

وی ادامه داد: در عرصه فوتبال مدیرانی می آیند که آدرس فوتبال را هم نمی دانند، نتیجه آن همین وضعیت امروز است.

مدیر عامل سابق باشگاه استیل آذین با بیان اینکه مدیریت چند ساله اخیر منجر به رکود فوتبال شده است، ابراز داشت: نباید اشکال را از بازیکنان بگیریم، مشکل تنها در زمین نیست که بگوییم بازیکنان خوب بازی نمی کنند.

اشکال فوتبال از وزیر ورزش تا مدیران تازه وارد است

آجرلو ادامه داد: اشکال فوتبال از وزیر ورزش شروع می شود که تصور می کند در فوتبال باید دخالت و سایر کارها را رها کند، در مورد تمام مباحث فوتبال وقت و جلسه بگذارد و تصمیم بگیرد تا کسانی که تازه به مدیریت فوتبال رسیده اند و با تصمیم های غلط و شومنی می خواهند فوتبال کشور را اداره کنند.

حضور شومن ها در پرسپولیس و استقلال برای ریاست جمهوری

وی با بیان اینکه امروز کسانی به عنوان شومن در فوتبال آمده اند که نگاهشان به پرسپولیس و استقلال نیست، گفت: این شومن ها نگاهشان به جای پرسپولیس و استقلال، برای ریاست جمهوری خودشان و دیگران است.

معاون تربیت بدنی سپاه با تاکید مجدد بر مقصر بودن صرفا بازیکنان بیان داشت: فوتبال ایران وزنی دارد که برای همه معلوم است، همه جواد نکونام، علی کریمی، رحمتی و حسینی را می شناسند، اینها هم بازیکنان خوبی هستند و هرکدام توانایی منحصر به فرد خودشان را دارند که فوتبال از آنها تاکنون بهره برده و در آینده نیز خواهد برد.

آجرلو بیان داشت: فوتبال اصلا به دولت ارتباط ندارد، اما بعضی از مسئولین می آیند و عکس می اندازند و آدم تعیین می کنند تا یک روزی از چهار تا شعاری که در استادیوم ها داده می شود استفاده کنند.

چرا مدیری که باعث سقوط استقلال شده، به فوتبال بر می گردد؟

آجرلو با اشاره به سنگینی و بی شور و نشاط بودن تیم ملی و شکست در بازی لبنان اشاره کرد و گفت: باید قضاوتمان را به فوتبال عوض کنیم، به افرادی که به کادر پرسپولیس و استقلال اضافه شده اند، نگاه کنید؛ افشار زاده و تاج که از سپاهان هستند یا برادر چهار شهیدی که یک روز هم در فوتبال نبوده، چرا در باشگاه های نامدار ایران حضور دارند؟ مدیری که باعث سقوط استقلال شده است، چرا به فوتبال بر می گردد؟

دخالت سیاست در فوتبال

وی این تصمیمات مدیریت ورزش را غلط دانست و تاکید کرد: مسئولان جنبه سیاسی را در فوتبال دخالت داده اند و وضعیت به جایی رسیده است که تیم های پرسپولیس و استقلال هرچند گران بسته شده اند، موفقیت ندارد و تیم ملی که 20 برابر لبنان قیمت دارد، شکست می خورد.

معاون تربیت بدنی سپاه ادامه داد: با این حال فوتبال ایران هویت دارد، بازیکنان خودشان را بعد از شکست بازسازی و ترمیم می کنند؛ اما باید به مدیران فوتبال گفت آنهایی که همیشه سیاه لشکرهای فوتبال در این 30 سال اخیر بوده اند و همیشه می خواهند در فوتبال بمانند، به این ورزش کمکی نمی کنند.

پول هایی که رویانیان برای پرسپولیس خرج می کند، از کجاست؟

آجرلو در خصوص درست یا غلط بودن هزینه میلیاردی برای این وضع فوتبال گفت: وقتی در مورد فوتبال صحبت می کنیم، متفاوت از قهرمانی المپیک است؛ دولت مسئول قهرمانی المپیک است و باید برای آن هزینه کند.

وی با بیان اینکه در باشگاه های حرفه ای فوتبال، دولت اصلا نباید دخالت کند، ابراز داشت: الان از آقای رویانیان باید سوال کرد که این پول هایی را که برای پرسپولیس خرج می کند، از کجا آورده است؟ از جیب خودش است؟ بعید می دانم یک پاسدار معمولی، امروز این قدر پول داشته باشد که چک بنویسد و با آن فوتبال پرسپولیس را اداره کند؛ پس قطعا از جیب شخصی نیست.

هزینه تیم های فوتبال باشگاهی باید از بنگاه های اقتصادی باشد

معاون تربیت بدنی سپاه ادامه داد: این تیم ها یک آدرس مشخص مشابه شرکت های خصوصی هم ندارند که مراجعه، و سود و زیان آن را مشخص کنیم؛ پس طبیعی است که از جیب دولت در حال خرج شدن است، در حالی که باید از جیب بنگاه های خصوصی باشد.

آجرلو با تاکید بر اینکه فوتبال پرسپولیس و استقلال باید از جیب بنگاه های اقتصادی خصوصی خرج کنند، تصریح کرد: یا تعریف ورزش را نمی دانیم که از پول دولت به جیب تیم های فوتبال می ریزیم یا اینکه آگاهانه این کار را انجام می دهیم که باز هم ورزش را نشناخته ایم.

وی افزود: اگر ورزش را بشناسیم، حضور امثال هدایتی که باشگاه ملوان را از جیب شخصی اش می خرد، درست است؛ اگر واقعا از جیب شخصی و بنگاه اقتصادی اش باشد کار درست در فوتبال است.

بنگاه های خصوصی بلدند چگونه از باشگاه ها پول در بیاورند

مدیرعامل سابق باشگاه استیل آذین گفت: موضوع اصلی این است که بنگاه های اقتصادی باید فوتبال را حرفه ای کنند، حالا این پول را از کجا می آورند، موضوع جدایی است.

آجرلو با بیان اینکه اگر افراد به جای ساخت و ساز در امارات و واردات و صادارت طلا و جواهرات در فوتبال سرمایه گذاری کنند، اشکالی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر از طریق بنگاه های خصوصی به رحمتی یک میلیارد هم بدهیم، کم است؛ این رقم ها در فوتبال با بنگاه های اقتصادی کم است.

رقمی که به بازیکنان داده می شود کم است

وی با بیان اینکه کسی که به دنبال تبدیل دو ریال به چهار ریال است، قطعا می تواند از باشگاه ها پول دربیاورد، ادامه داد: با این توصیف، این رقم هایی که به بازیکنان می دهند، کم است، چراکه فوتبال و بنگاه اقتصادی بازاری را ایجاد می کنند که میلیاردها تومان به باشگاهی مثل استقلال وارد شود؛ بخش خصوصی می تواند به صورت حرفه ای، این رقم ها را خودش تامین کند.

معاون تربیت بدنی سپاه افزود: کسانی که مسئول و وابسته به دستگاه های دولتی و جریان های سیاسی باشند، اگر وارد فوتبال شوند، دستشان را در جیب دولت و جاهایی می کنند که شاید خیلی ها نتوانند.

آجرلو گفت: هر مسئولی که به نقطه مرکزی دولت بیشتر نزدیک باشد، بیشتر می تواند بردارد؛ صفایی فراهانی در زمان دولت خاتمی بیشترین بهره را از دولت برد، چون آدم سیاسی بود.

وی این شیوه دولتی را بد دانست و گفت: آقایانی که در فوتبال هستند، حتما آدم های سیاسی هستند وگرنه این پول ها را از کجا می آورند؟

معاون تربیتی سپاه بیان داشت: اگر از من سوال شود، پول به فوتبالیست ها زیاد می دهیم یا کم، پاسخ می دهم، کم است، اما از منابع خصوصی باید تامین شود.

پرسپولیس و استقلال برای مسئولان، یک فضای سیاسی برای تامین رای است

آجرلو با اشاره به وعده خصوصی شدن پیروزی و استقلال ابراز داشت: متاسفانه مردم با مسئولانی رو به رو هستند که راست نمی گویند؛ علی آبادی زمانی که در تربیت بدنی بود، چند بار وعده داد که اول سال آینده این دو تیم را واگذار می کنیم، سعیدلو و دیگران هم قول دادند، اما این کار را نمی کنند، چراکه پرسپولیس و استقلال یک فضای سیاسی برای تامین رای است.

وی با بیان اینکه اگر می خواهیم برای انقلاب و مردم و ورزش کاری بکنیم باید فوتبال را به بخش خصوصی واگذار کنیم، خاطرنشان کرد: اصل 44 قانون اساسی چندین سال است که مصوب شده و امام (ره) هم در سال 59 و 60 می فرمودند که کار مردم را به خود مردم واگذار کنید، اما هنوز در سال 91 کار مردم در دست دولت است.  
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :





نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.037 seconds.