.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
شكسته شدن ركورد تردد در جاده چالوس

فرمانده پليس‌راه كشور از شكستن ركورد تردد در جاده چالوس خبر داد و گفت: آمارها نشان مي‌دهد در روز چهارشنبه 37 هزار خودرو در مسير كرج به چالوس و 27 هزار خودرو نيز در مسير چالوس به كرج تردد كرده‌اند.
 
به گزارش شمال نیوز سرهنگ محمدرضا مهماندار در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به سفر بي‌سابقه شهروندان در تعطيلات جاري به استان‌هاي شمالي خصوص در محور كندوان گفت: در حالي كه در اوج سفرهاي سال‌هاي گذشته و در طول 24 ساعت حداكثر حدود 31 هزار خودرو در مسير كرج به چالوس و به طور همزمان حداكثر 10 هزار خودرو در مسير بلعكس يعني چالوس به كرج تردد كرده بودند ثبت ركورد تردد 37 هزار خودرو از كرج به چالوس و 26 هزار خودرو در مسير چالوس به كرج در روز چهارشنبه هفته گذشته ركوردي بي‌سابقه محسوب مي‌شود.
 
وي با اشاره به اينكه تردد تعداد زياد خودرو و افزايش تقاضاي سفر در مقابل كشش پايين جاده چالوس موجب سنگيني شديد بار ترافيك در اين محور شد، گفت: ميزان ترافيك در روز چهارشنبه در محور كندوان به حدي بود كه رانندگان 2 تا 3 برابر زمان معمول را براي رسيدن به چالوس در مسير ماندند.
 
فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به اين كه جاده چالوس ديگر كشش بار ترافيك را ندارد از تاخير در احداث چند ده ساله آزادراه تهران - شمال انتقاد كرد و گفت: مسوولان وزارت راه بايد در خصوص معطلي مردم در محورهاي شمالي پاسخگو باشند چرا كه پليس با تمام توان وارد شده و زماني كه جاده كشش ندارد عملا كاري از دست پليس هم ساخته نيست.
 
وي با بيان اين كه در صورت ادامه روند فعلي پليس مجبور است محدوديت‌هاي ترافيكي بيشتري براي جاده چالوس وضع كند خاطرنشان كرد: به عنوان مثال شايد به اين جمع‌بندي برسيم كه بايد تردد در جاده چالوس بجز خودروهاي متعلق به مردم محلي، زوج و فرد شود يا آن كه نسبت به دريافت عوارض براي تردد در اين مسير اقدام شود تا ميزان سفر از اين جاده متناسب با گنجايش اين جاده شده و مسافران ساعت‌ها در ترافيك جاده چالوس نمانند.
 
71 فقره تصادف فوتي و 457 فقره تصادف جرحي در تعطيلات اخير
 
توقيف 6100 دستگاه خودرو و موتورسيكلت متخلفان
 
ضبط گواهينامه 1200 راننده متخلف
 
فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به رخداد 71 فقره تصادف فوتي و 457 فقره تصادف جرحي در تعطيلات اخير به ايسنا گفت: در اين مدت حدود 6 هزار و 100 دستگاه خودرو و موتورسيكلت متخلفان توقيف و گواهينامه يكهزار و 200 راننده متخلف نيز ضبط شده است.
 
وي با اشاره به اينكه از آغاز تعطيلات اخير تا كنون با حدود 52 هزار مورد سرعت غيرمجاز، 13 هزار مورد سبقت غيرمجاز و 8 هزار مورد تجاوز به چپ در جاده‌هاي كشور برخورد شده است، گفت: در اين مدت حدود 3 هزار و 700 دستگاه خودرو و 2 هزار و 400 دستگاه موتورسيكلت رانندگان و راكبان متخلف توقيف و روانه پاركينگ‌ها شده‌اند.
 
خستگي و خواب آلودگي و عدم توجه به جلو، تجاوز به چپ و تخطي از سرعت مهمترين علل رخداد تصادفات تعطيلات اخير
 
فرمانده پليس‌راه كشور با بيان اين كه گواهينامه حدود يكهزار و 200 راننده متخلفي كه ميزان نمره منفي آنها به بيش از 30 نمره رسيده بود در اين مدت ضبط شد افزود: خستگي و خواب آلودگي، عدم توجه به جلو و عدم توانايي در كنترل وسيله نقليه با بيش از 32 درصد، بيشترين علت وقوع تصادفات بوده است و پس از آن تجاوز به چپ با 18 درصد، تخطي از سرعت مجاز با 17 درصد و عدم رعايت حق تقدم با 14 درصد در صدر علل رخداد تصادفات بوده‌اند.
 
وي به مهمترين تصادف فوتي در تعطيلات اخير اشاره كرد و به ايسنا گفت: ساعت 5:30 بامداد پنجشنبه يك دستگاه سواري پرايد دو گانه سوز كه از مشهد به سمت گرگان در حال حركت بود در داخل محدوده جنگل گلستان به دليل خستگي و خواب‌آلودگي راننده از مسير خود منحرف شده و با يك دستگاه اتوبوس از مسير مقابل برخورد كرد.
 
فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به اينكه در اين خودرو چهار فرد بزرگسال و پنج كودك از سنين دو تا هشت ساله بودند، افزود: در پي اين برخورد دو كودك از خودرو به بيرون پرتاب شده و در دم كشته شدند. در عين حال يك دستگاه تريلي بونكر سيمان اسكانيا نيز از پشت سر به خودرو پرايد مذكور برخورد كرد و اين خودرو را 25 متر با خود بر روي جاده كشيد كه در پي اين حادثه كپسول گاز خودروي پرايد نيز منفجر شده و خودرو آتش گرفت و هفت نفر باقي مانده در خودرو زنده زنده سوختند.
 
وي به وضعيت ترافيك جاده‌هاي كشور اشاره كرد و گفت: ترافيك تمامي محورهاي خروجي از استان‌هاي شمالي به سمت تهران سنگين گزارش شده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.031 seconds.