.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
حاشیه‌ اجرای حکم اعدام عقرب سیاه

 فارس: اجرای حکم اعدام عقرب سیاه صبح امروز آن هم در ملاء عام حاشیه‌هایی داشت.

 عقرب سیاه محکومی که به اتهام ربودن 15 زن و سرقت اموال آنها و تجاوز به 4 نفر آنها محکوم به اعدام شده بود سرانجام امروز در ملاء عام و در چهار راه سبلان به دار مجازات آویخته شد.
 
اعدام عقرب سیاه همراه با حواشی بود که در زیر می‌خوانید.
 
آب و جارو کردن محل اجرای حکم
 
در ساعت 3:45 صبح در حالی که تعداد اندکی از ساکنان منطقه سبلان برای دیدن اجرای حکم در خیابان جمع شده بودند مأموران شهرداری محل اجرای حکم را با آب و جارو تمیز کردند.
 
استقرار خودروی اورژانس
 
در ساعت 4:20 یکی از خودرو های اورژانس تهران به محل اجرای حکم آمده و در بخشی از چهار راه استقرار پیدا کرد.
 
همزمان با استقرار این خودرو مأموران نیروی انتظامی با نرده‌های از پیش تعبیه شده محل اجرای حکم را وسیع تر کردند تا کنترل بهتری بر محل داشته باشند.
 
اظهارات برادر صادق مرادی
 
در خلال آماده سازی محل اجرای حکم برادر صادق مرادی با مراجعه به خبرنگار فارس درباره حضور نماینده دادستان سوالاتی را پرسید و درباره دیدار خانواده‌اش با عقرب سیاه گفت: یک ماه است صادق را ندیده‌ایم.
 
وی افزود: بیش از یک ماه است که به ما ملاقات نداده‌اند و این در حالی است که شب گذشته نیز تا ساعت 2 بامداد در مقابل زندان اوین بودیم اما دست آخر هم نتوانستیم برادرم را ببینیم.
 
ورود خبرنگاران به محوطه اجرای حکم  
 
سرانجام پس از رایزنی های صورت گرفته با خانچرلی فرمانده پلیس پیشگیری تهران بزرگ مقدمات حضور خبرنگاران در محل اجرای حکم فراهم شد.
 
 خبرنگاران موفق شدند در ساعت 4:40 با ارائه کارت خبرنگاری و ثبت اسامی به داخل محوطه رفتند.
 
استقرار ماشین حمل جسد
 
خودروی حمل جسد و پزشک پزشکی قانونی که قرار بود عقرب سیاه را بعد از اجرای حکم معاینه کند در ساعت 5:20 به محل اجرای حکم رسیدند.
 
مسئولان اجرای حکم به چهار راه سبلان آمدند
 
5:50 سرانجام سرپرست دادسرای امور جنایی تهران امیرآبادی و جمشیدی مسئول واجد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران با خودروی زانتیای دادسرای امور جنایی به محل اجرای حکم آمدند.
 
طناب قرمز برای عقرب سیاه
 
یکی از مأموران نیروی انتظامی در ساعت 5:55 طی تشریفاتی طناب قرمز رنگی که از پیش برای اجرای حکم آماده شده بود را به قلاب جرثقیل وصل کرد.
 
آغاز مراسم و قرائت قرآن
 
در ساعت 6 بامداد در حالی که جمعیت زیادی در چهار راه سبلان حضور داشت مراسم اجرای حکم به طور رسمی آغاز شد و قرآن توسط یکی از مأموران نیروی انتظامی قرائت شد.
 
اظهار پشیمانی عقرب
 
جمشیدی مسئول واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران در پاسخ به یکی از خبرنگاران که درباره نوشتن وصیت نامه از جانب عقرب از او پرسید گفت: بله او وصیت نامه نوشته است.
 
جمشیدی گفت: عقرب در وصیت نامه خود اظهار پشیمانی کرده است.
 
پیاده شدن عقرب از خودرو
 
سرانجام در ساعت 6:02 عقرب سیاه در میان جمعی از عکاسان و خبرنگاران و همچنین مأموران نیروی انتظامی تهران از خودرو پیاده شد و به سمت محل اجرای حکم برده شد.
 
عقرب به بالای سکوی اجرای حکم رفت
 
در ساعت 6:05 پس از آنکه خبرنگار حوادث فارس مصاحبه‌ای با عقرب انجام داد و آخرین صحبت‌های وی را نوشت عقرب توسط مأموران به بالای سکوی محل اجرای حکم برده شد.
 
من بی‌گناهم
 
عقرب در حالی که به بالای سکوی اعدام منتقل شده بود در ساعت 6:06 خطاب به مردم حاضر در محل اجرای حکم گفت: مردم من بی‌گناهم
 
وی افزود: می‌گویند سر بی‌گناه تا چوبه دار می‌رود اما بالای دار نمی رود در حالی که من امروز سرم بالای دار می‌رود.
 
حکم دادگاه خوانده شد
 
همزمان با انداخته شدن طناب قرمز رنگ به دور گردن عقرب سیاه در ساعت 6:07 حکم صادر شده از سوی دادگاه توسط یکی از مسئولان قرائت شد.
 
و عقرب به دار آویخته شد
 
در ساعت 6:08 پرونده عقرب بسته شد و این فرد به دار مجازات آویخته شد.
 
جسد به پایین آورده شد
 
در ساعت 6:25 جسد عقرب به پایین آورده شد و جسدش در کیسه مخصوص حمل جسد قرار گرفت و در داخل خودروی حمل جسد قرار داده شد.
 
اعدام متهمان در ملاءعام بازدارنده است
 
خبرنگاران قضایی فارس با برخی از شهروندان حاضر در محل اجرای حکم درباره تأثیر گذاری اجرای چنین احکامی در ملاء عام گفت‌وگو کرد که تمامی شهروندان به اتفاق معتقد بودند اجرای این احکام در مجرمان ایجاد بازدارندگی خواهد کرد.
 
هرچند در این میان برخی از شهروندان به خاطر اطاله رسیدگی به چنین جرائمی گلایه داشتند و از دستگاه قضایی خواهان رسیدگی سریع به این جرائم شدند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 21 شهريور 1391
به نظر من هر چي از اينگونه افراد را اعدام كنند كم است اينها همانند انگل از دسترنج ديگران استفاده مي كنند بدون انكه سودي براي جامعه داشته باشند
اکبر 21 شهريور 1391
این زالو زودتر بایستی اعدام میشدتالکه ننگ انسانیت برروی زمین محو گردد,ضمن سپاس از قوه قضاییه ,انتظارداریم رسیدگی به این جرایم بسیار کثیف سریع تر انجام گیردومجرمین به دارمجازات آویخته شوند.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.068 seconds.