.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
سردارشمالی که پس از ۱۳ بار جانبازی به شهادت رسید

شمال نیوز:سردار" شهید مهدی خوش‌سیرت" رزمنده رشید گیلانی سپاه اسلام بود که پس از ۱۳ بار جانبازی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده است./photo/Mehdi-Khosh-Sirat.jpg

سردار شهید مهدی خوش‌سیرت از سرداران رشید سپاه اسلام که با 13 بار جانبازی باز هم از حضور در جبهه‌های حق علیه باطل خسته نشد و به این راه ادامه داد.

زندگینامه سردار شهید خوش‌سیرت

با ولادت او همای اوج سعادت بر شانه (پدر مهدی) نشست و مهدی در خانواده مذهبی و متدین و ارادتمند به ائمه اطهار (ع) به ویژه سید و سالار شهیدان زمزمه عشق، مشق می‌کرد و از همان دوران کودکی نشان داد که با دیگر همسالانش متفاوت است. تحصیلات دوران ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را آن گونه که شایسته بود در زادگاهش شهرستان آستانه‌اشرفیه پشت سر نهاد و در سال 1358 موفق به اخذ دیپلم شد و پس از آن لباس مقدس سربازی را به تن کرد و چون رزمنده‌ای در خنثی کردن توطئه‌های نوکران و جیره خواران استکبار جهانی در منطقه گنبد، حضوری دلاورانه داشت. هنوز دوره سربازی را به اتمام نرسانده بود که نامش را در مدرسه عشق نوشت؛

مهدی در زمانی عضو مدرسه عشق شد که خود تدریس عشق می‌کرد، آبدیده و سرد و گرم جبهه‌ها کشیده، لذا دوست داشت با نیروهای رزمنده نه تنها در جبهه و هنگام جهاد و مجاهدت بلکه در پشت جبهه و زادگاه و شهر و حتی منزلشان ارتباط برقرار کند و چون به بسیج عشق می‌ورزید لذا بین جبهه و پشت جبهه همیشه در حال تردد بود، با معنویتی که در مهدی وجود داشت مهر و محبتش در اولین وهله دیدار هر بیننده‌ای در دلش می‌نشست.

کمال عشق، معرفت و خداشناسی مهدی بود که بچه‌های رزمنده خود را مرید او می‌دانستند و پروانه‌وار گرد شمع وجودش می‌گشتند و گاه حتی شرط حضور در جبهه را بودن در کنار وی می‌دانستند.

آقا مهدی از روزی که گام در جبهه‌های حق علیه باطل نهاد و در مدرسه عاشقان روح الله ثبت نام کرد هرگز تسویه حساب نگرفت و دنبالش هم نرفت در زمان حضورش در جبهه‌ها همیشه تلاش داشت در عملیات‌ها شرکت کند و اگر به دلیل حضور در منطقه‌ای دیگر موفق به شرکت در عملیاتی نمی‌شد غم تمامی چهره نورانی‌اش را فرا می‌گرفت و تا چند روز حال خوشی نداشت.

او با تلاش بی وقفه‌اش در عملیات‌های افتخار آفرین و غرور آمیز طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، فتح خرمشهر، رمضان، مسلم ابن عقیل، محرم، والفجر 4، والفجر 6، هور العظیم، قدس، بدر، والفجر 8، کربلای 2، کربلای 5، و نصر 4 حضور پیدا کرد. اعتقاد راسخش به اسلام، امام و انقلاب، و شاگردی این مکتب انسان ساز هدفی را برایش ترسیم کرده بود که برای رسیدن آن سر از پا نمی‌شناخت.

بهترین دلیل اینکه پس از 13 بار مجروحیت در عملیات‌های مختلف، هیچ‌گاه در استراحت کامل به سر نبرد بلکه پس از ترمیم مختصر، دوباره خود را به صحنه مبارزه و جهاد رساند و در جمع لشکریان اسلام قرار گرفت.

در سفرهای پشت جبهه نیز مهدی با مرخصی‌های کوتاهش نه تنها فقط به خانواده‌اش می‌رسید بلکه به شهرهای دیگر حتی به استان مازندران برای تألیف قلوب و سرکشی به خانواده‌های محترم شهدا و رزمندگان می‌رفت؛ و آنقدر این ارتباط عمیق بود که اغلب خانواده‌های شهدا با دیدن چهره نورانی مهدی قوت قلب می‌گرفتند و همانند فرزندان شهیدشان دوستش می‌داشتند و شهید خوش سیرت در روزهای پایانی عمر شریفش (اواخر جنگ) از خجالت خانواده‌های شهیدان و به خصوص پس از شهادت دو برادرش حسین و رضا خوش سیرت، بعد از عملیات نیز به مرخصی نمی‌آمد.

او مانع پرواز و عروجش را دو چیز می‌دانست! یکی ملبس به لباس سبز سپاه شدن تا بر پیشانی‌اش ستاره بنشیند و دیگری به سنت پسندیده رسول مکرم اسلام صلی الله علیه واله و سلم جامع عمل پوشاندن و او به این تکلیف نیز عمل کرد و پایه زندگی مشترکش را با دختری متدین در اوج سادگی و صفا بنا نهاد تا آخرین ریسمان تعلق زمین و زمینیان را پاره کند و ثابت کند که این بندها و تعلقات نمی‌توانند عاشق و مرغ باغ ملکوت را زمینی کرده و در قفس تن اسیر نماید و حاصل پیوند مقدسش دختر مومنه ای شد که پس از شهادت آقا مهدی دیده به جهان گشود.

آقا مهدی مسئولیت‌های خویش را در جبهه از فرماندهی دسته آغاز، و پس از گروهان و گردان، با رشادت و مدیریتی که از خود نشان داده بود به فرماندهی تیپ دوم محرم و معاونت فرماندهی لشکر قدس گیلان برگزیده شد مهدی که در فراق دوستانش هماره می‌سوخت و در دل و بر لب آرزوی شهادت داشت.

به گزارش تسنیم، سر انجام پس از سال‌ها حضور مستمر و مداوم در جبهه‌های جنگ، و رزم بی امان و مجاهدت در دو جبهه جهاد اصغر و جهاد اکبر، در عملیات نصر چهار، فتح ماووت عراق ساعت 11 و 30 دقیقه ششم تیرماه 66 ندای ارجعی الی ربک را از معشوق حقیقی‌اش شنید و بی‌تابانه و لبیک گویان به سویش پرکشید و به دریای رحمت الهی پیوست و ستاره‌ای، درخشان در آسمان انقلاب اسلامی ایران شد./

روحش شاد و راهش پررهرو...


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

سجاد 7 تير 1393
روحش شاد یادش گرامی باد
پاسخ ها به این نظر
نا شناس 14 تير 1394
من تعجب میکنم بعضی ها نظرمنفی دادن
واقعا متاسفم...
نا شناس 27 تير 1393
روحش شاد...
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
یک دوست 9 مرداد 1393
خدا رحمتش کنه واقعا اگر اینا نبودن ماها الان کجا بودیم ؟ شهدا شرمنده ایم مارو ببخشید
بهادری 12 مرداد 1393
کجایند یاران بی ادعا...
محمد 22 مرداد 1393
سلام بر شهیدان راه خدا
نا شناس 26 مرداد 1393
روحش شاد باد آقا مهدي مدتي در واحد خمپاره لشگر 25 نبودند؟
عبدالله 26 مرداد 1393
کجایید ای شهیدان خدایی؟ به نام دین سر دین را شکستند دو بال مرغ آیین را شکستند
رضا 17 مهر 1393
شادی روح شهیدان صلوات
گل اقا 7 آبان 1393
روحش شاد
سرباز کوچک ایران اسلامی 23 آبان 1393
روحش شاد یادش گرامی باد برای شادی روح شهدای عزیزمان صلوات
عبدالله بای 23 آبان 1393
سلام علیک
سردارشهید خوشیرت درعملیات والفجر 8درفاو درمقابل بعثی ها باقامتنی برافراشته به بلندای فرزندان معنوی امام خمینی رحمته الله علیه ومجاهدان فی سبیل الله ایستاد وآنها را به خال مذلت درخال شان نشاند.
علی 5 آذر 1393
مهدی عشق من بود ومن سربازش در زمان جنگ از دستش جایزه گرفته بودم وان عکس آامام بود.فرمانده من بود واین افتخار من است امید وارم منم شهید شم
همرزم عقب مانده 12 آذر 1393
دورودخدابراين مجاهدفى سبيل الله گردان مسلم ابن عقيل (ع)لشكرويژه٢٥كربلاافتخار حضور اين شيرمرد وديگرشيرمردان گيلانى شهيديعقوب يوسفي شهدمحمدشمسي پور شهيدوحيدعبدالهيان شهدبهمن فاتحى وديگررزمنده گان وشهداى گيلانى راداشت وخاطرات شيرين اين عزيزان دل وجان وروح مارامملو ازدلاور مردى ومحبت كرديوسفى جان،مهدى جان ،أن قولى كه داديديادتانرود دست حقير گناه كاررابگيريد،درودبربدرومادر اين مجاهدان وسرزمين ولايت مدارگيلان كه دردامان خود چنين مردان خداى جوراپروراند
جعفریان 12 دي 1393
روح اش جاویدان
یاد شهدا تو قلب همه ما ایرانی ها تا زنده ایم هست.
صالح آسمانی 20 دي 1393
درودبردکترخاکی فرمانده رشیدگردان یارسول از لشگرویژه 25کربلا
محمد نادری ملکشاه 29 دي 1393
سلام خدا بر آنان که در راه مستقیم الهی بودندو یاد دو برادر شهیدش نیز بخیر . شهید رضا خوشسیرت فرمانده گروهان شهید خطیبی گردان امام محمد باقر(ع) در والفجر 8 به شهادت رسید یادشان گرامی.
باخبر 29 بهمن 1393
درود خدا براین شهیدان ؛ خودم را وقتی با این عزیزان مقایسه می کنم می بینم هنوز اندرخم یک کوچه ایم وآنها هفت شهر عشق را به زیر پاگذاشتند. یادم هست وقتی بعد از عملیات والفجر هشت دربهمن سال64 ازناحیه کتف مجروح شدم در آذر سال بعد قصد رفتن به جبهه را کردم واعزام هم شدم اما درست دو هفته مانده به عملیات های کربلای 4 و5 به دلیل خونریزی بدن از جبهه به منزل برگشتم . هنوز که هنوز هست حسرت نبودنم در عملیات به دلم مانده درصورتی که شهیدخوش سیرت با این همه مجروحیت تا آخر ماندند وجاودانه شدند.(افســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوس)
نا شناس 21 اسفند 1393
سلام.مهدی عزیز از عارفان و مجاهدان فی سبیل الله و تحت فرامین مقام عظمای ولایت بود.روحش شاد
اسماعیلی عنایت 6 ارديبهشت 1394
خداوند روحش راغریق رحمت خودش قراردهد
فرهاد 3 مهر 1394
سلام بر پاره های دل ملت
ناشناس 12 دي 1394
روحش شاد، جامعه کنونی تشنه این چنین جوانمردهایی است که به فرمان رهبر خود لبیک بگویند.
سید جعفر 12 بهمن 1394
تنها دریک جمله می شود گفت شهدا شرمنده شماهستیم روح شما با روح انبیا مهشورگردد
محسن 14 شهريور 1395
با سلام .
چقدر زيبا بود آن زمان كسي دنبال پول و ماديات نبود و فقط به شرمنده بودن در محظر رسول خدا و ائمه اطهار
روحشان شاد و راهشان گرامي
اکبر پیش بین 14 آذر 1395
با سلام کاش بود نهادی که کمک کند مشارکت در تولید کند تا برای این شهید مظلوم و عزیز هم مستندی تولید کنیم ولی کاش ای کاشششش
عنایت الله تورنگ 5 بهمن 1395
سلام خدا بر شهیدان و گرامی باد یاد و خاطره این عزیزان مهدی نمونه کامل وارستگی از این سرا و شاهدی روشن برای صبر و ایثار بود خداوند ایشان و اخوان شهیدشان و والدین گرامی را با شهدای کربلا محشور نماید
ابوالقاسم - م 6 فروردين 1396
درود و سلام ايزد منان بر شهداي انقلاب اسلامي - شهداي دفاع مقدس - شهداي هستهاي - و شهداي مدافع حرم
نا شناس 14 فروردين 1396
سلام یاد سرداران رشید جبهه وجنگ بخیر شرمنده ایم........ جعفری هستم ازشهرهزارسنگرآمل
نا شناس 24 ارديبهشت 1396
بنده افتخار همرزمیش رو داشتم. خداوند رحمتشون کند.مرد شریف و باوجدانی بود. حقش ایشان کمتر ازشهادت نبود.
حاجی باباییان
نا شناس 8 اسفند 1396
روحش شاد
سید حسین حسینی 19 اسفند 1396
یادشان گرامی باد خدا کند که ما شرمنده شهدا وامام شهدا نشویم وبتوانیم راه انها اگر خداوند توفیق عنایت فرمایید ادامه دهیم .
فرهاد 14 بهمن 1397
چهلمین بهار آزادی جای شهدا خالی/برای شادی روح بلندشهدا صلوات.
نا شناس 3 خرداد 1398
خداوند این شهید عزیز وهمه شهدای انقلاب ونظام و وطن وسرزمین را رحمت فرمایدوامیدوارم اهداف وراهشان استمرار داشته بتشه.
نا شناس 27 شهريور 1398
یاد شهدا تو قلب همه ما ایرانی ها تا زنده ایم هست.
نا شناس 7 فروردين 1399
فوطروس پرسوخته این در و این سرا بسیارند عاشقان حسین ع ک همون دین داران مومن هستند عاشقانه به یاد خدا و خلق خدان

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.07 seconds.