.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین موضع فرانسه درباره مذاکرات ژنو

وزیر امور خارجه فرانسه گفت که غرب باید در تعامل با ایران درباره برنامه هسته‌ای‌اش قاطعانه عمل کند، ولی افزود که امیدوار است توافق با ایران این هفته حاصل شود.

به گزارش شمال نیوز به نقل از ایسنا، لوران فابیوس - وزیر امور خارجه فرانسه - امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با شبکه ۲ تلویزیون فرانسه در پاسخ به اینکه «آیا توافقی می‌تواند (در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ که از چهارشنبه آغاز شد و روز جمعه به پایان می‌رسد) حاصل شود؟»، گفت: امیدوارم؛ ولی چنین توافقی تنها می‌تواند بر مبنای قاطعیت حاصل شود.

به گزارش رویترز، فرانسه و دیگر قدرت‌های جهانی (آمریکا، انگلیس، روسیه، چین و آلمان) دور سوم مذاکرات هسته‌ای در ژنو را با هدف رسیدن به یک توافق مقدماتی درباره برنامه هسته‌ای ایران آغاز کرده‌اند. وزیر امور خارجه فرانسه که کشورش موضع سرسختانه‌ای را در قبال برنامه هسته‌ای ایران اتخاذ کرده است، همچنین گفت که موضع فرانسه توسط سایر کشورهای گروه ۱+۵ پذیرفته شده است.

فابیوس مدعی شد که یک موضع سرسختانه تنها فقط برای دفاع از امنیت رژیم صهیونیستی نیست، بلکه هدف از آن تضمین امنیت منطقه و جهان است. وزیر امور خارجه فرانسه گفت: فعلاً ایرانیان قادر نبوده‌اند موضع شش کشور را بپذیرند و من امیدوارم که آنها آن را بپذیرند./250


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.056 seconds.