.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
ناطق نوري:بنگاه‌‏هاي زودبازده حتي بدون انحراف هم مفيد نیستند

بنگاه‌‏هاي زود بازده حتي اگر انحراف هم نداشته باشند، براي اقتصاد ايران جواب نمي‌‏دهند.حجت الاسلام والمسلمين علي اکبر ناطق نوري در گفت‌‏وگو با خبرنگار ايلنا با بيان اين مطلب و با اشاره به اينکه اشتغال با پول دادن به مردم ايجاد نمي‌‏شود، گفت:کارآمدترين بنگاه‌‏ها لزوماً زودبازده‌‏ترين و کوچکترين آنها نيست.

رييس دفتر بازرسي مقام معظم رهبري در پاسخ به سؤال خبرنگار ايلنا مبني بر اينکه اخيراً گزارش شده است که بنگاه‌‏هاي زودبازده انحراف بسيار زيادي در زمينه تسهيلات داشته‌‏اند، آيا در اين خصوص گزارشي به دفتر بازرسي مقام معظم رهبري ارائه شده است يا خير؟ گفت: اصل قصه اين است که اين طرح خيلي جواب نمي‌‏دهد. اساسا حتي اگر انحراف هم نداشته باشد، اين نوع تسهيلات پاسخ نمي‌‏دهد و ايجاد اشتغال نمي‌‏کند. وي با تاکيد بر اينکه بايد در توليد سرمايه‌‏گذاري شود، به تجربه خود در زمان رياست بر مجلس شوراي اسلامي اشاره کرد و گفت:

زماني كه در دوره رياست‌ جمهوري آقاي خاتمي از اعطاي تسهيلات 3 ميليون توماني به ارزش 900 ميليارد تومان به منظور اشتغال‌زايي صحبت به ميان آمد، به بزرگي گفتم: «اين مبلغ با اين روش موجب اشتغال‌زايي نمي‌شود و هدر مي‌رود و تاكيد كردم دادن پول دست مردم اشتغال ‌ايجاد نمي‌كند.» رييس دفتر بازرسي مقام معظم رهبري ابراز داشت: آن بزرگوار نيز در پاسخ به من گفت:

«آقاي ناطق نوري، اين افراد كارشناس هستند و مسائل اقتصادي را درك كرده ‌و پس از كار كارشناسي اقدام به اعطاي اين تسهيلات كرده‌اند.» ناطق نوري تصريح کرد: اما در پاسخ به ايشان يادآور شدم اگر اين آقايان كارشناس اقتصادي هستند، من كف بازار بزرگ شدم و يقين دارم اين پول ايجاد اشتغال نمي‌كند.

900 ميليارد تومان را اگر در احداث سد هزينه كنيد، ببينيد چند سد مي‌توانيد بسازيد و چه قدر نيروي كار جذب كرده‌ايد، ضمن آن كه زمان بهره‌برداري پروژه، آغاز اشتغال‌زايي پايدار


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.043 seconds.