.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
حفاظت از دریای خزر با امضای 3 پروتکل

معاون محیط زیست دریائی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سند 3 پروتکل در دومین کنفرانس اعضای متعاهد کنوانسیون حفاظت از دریای خزر آبان امسال در تهران امضا می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سید محمد باقر نبوی در نشست خبری خود کنفرانس اعضای متعاهد کنوانسیون حفاظت از دریای خزر را نقطه عطفی برای جلوگیری از آلودگی زیستی دریای خزر دانست.

وی افزود: پیش نویس این پروتکل ها 18 شهریور با حضور نمایندگان این کشورها در قزاقستان تائید نهایی میشود وزیران محیط زیست کشورهای حاشیه دریای خزر آنها را امضا می کنند، .

نبوی با اشاره بر اینکه نظرات تمام دستگاههای مربوط به این مسئله در نشست قزاقستان مطرح می شود گفت: پروتکل های (LBA ) فعالیت های آلوده کننده با منشاء خشکی، مقابله با آلودگی های نفتی ناشی از سوانح دریایی و تنوع زیستی در کنفرانس تهران که 20 تا 22 آبان برگزار می شود امضا و پیگیری برای امضای سند پروتکل چهارم که (EIA ) ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی نام دارد ادامه خواهد داشت.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: برنامه 3 ساله کنوانسیون حفاظت از دریای خزر باحضور سازمان های بین المللی از جمله (یو- ان- دی - بی) سازمان برنامه محیط زیست سازمان ملل، بانک جهانی، صندوق تسهیلات جهانی محیط زیست و نمایندگان اتحادیه اروپا و سایر مجامع نظارتی بین المللی در کنفرانس تهران بررسی و تایید می شود.

نبوی گفت:‌ مکان تشکیل دبیرخانه دائمی این کنوانسیون در این کنفرانس تعیین و با مشخص شدن 5 موضوع فعالیت این دبیرخانه، هر کدام از کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان انجام یکی از موضوعات را بر عهده خواهد گرفت.

در این نشست خبری که در سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد، صفری دبیرانجمن صنایع دریایی بر تدوین استانداردهای پیش گیرانه برای جلوگیری از به خطر افتادن آبها و ذخایر آنها تاکید کرد.

مدیرکل دفتر اکوبیولوژی دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نیز با تاکید بر اینکه آلودگی میکروبی در سواحل دریای خزر وجود دارد فعالیت کارگروه مخاطرات زیست محیطی را برای مونیتورینگ میزان این آلودگی و قانونی شدن استانداردهای تعریف شده تعیین سطحی میزان آلایندگی آب دریای خزر ضروری دانست.

امیر صدیقی گفت: با این کار و ایجاد امکان اعلام افزایش آلاینده ها و عبور میزان آن از مرز استاندارد اجرای برنامه ها برای کاه آنها امکان پذیر می شود.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.06 seconds.