.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
نظر ولایتی درباره‌حمایت از بشار

وزیر امور خارجه اسبق کشورمان در گفت‌وگویی تلویزیونی تصریح کرد: حمایت از بشار اسد به معنی نادیده گرفتن حق مردم سوریه در تعیین حق سرنوشت آنها نیست.
به گزارش شمال نیوز به نقل از فارس، علی اکبر وزیر امور خارجه اسبق کشورمان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: دلیل اصلی تمرکز ما بر سوریه جلوگیری از سقوط خط مقاومت در مقابل اسرائیل است.

 
ولایتی در ادامه ابراز داشت که بشار اسد خط قرمز ماست و تا آخر از وی حمایت می‌کنیم ولی این به معنی نادیده گرفتن حق مردم در تعیین سرنوشت نیست.

 
وی اظهار داشت که سوریه کشور عضو سازمان ملل است که دارای دولت و حکومت است، آیا کسی از خارج می تواند بگوید بشار اسد برود یا بماند؟

 
وزیر خارجه اسبق جمهوری اسلامی در ادامه این گفت‌وگو تصریح کرد که بشار اسد رئیس جمهور قانونی سوریه است ولی این بدان معنی نیست که بدون توجه به رای مردم رئیس جمهور باشد.

 
مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به اینکه دولت عراق دولتی برآمده از رای مردم این کشور است، تاکید کرد که آنچه در سوریه روی داد به دلیل قدرت دولت بغداد، در عراق روی نخواهد داد.

 
همچنین وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که محمد مرسی رئیس جمهور مصر هر وقت احساس کند که ایجاد روابط قوی با ایران تاثیر منفی ندارد، آمادگی از سرگیری رابطه را داریم.

 
ولایتی ابراز داشت که مرسی با شرایط دشواری در داخل مصر مواجه است و باید این مشکلات را درک کنیم.

 
وی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف تهران با حماس در قبال بحران سوریه نیز به المیادین گفت که ممکن است درباره برخی مسائل اختلاف داشته باشیم که این امری طبیعی است ولی دلیل اصلی حمایت ما از حماس و جهاد اسلامی مواجهه با اسرائیل است.

 
ولایتی تاکید کرد که آمریکا ضعیف تر و کوچک تر از آن است که در حکومت ایران خللی ایجاد کند./350


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.075 seconds.