.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
برنامه رندانه چراغ خاموش توطئه اي عليه مردم و مديران گيلان
مهندس قهرماني در معاونت عمراني مازندران به صورتي عمل كرد كه در واقع حضور وي در اين معاونت را دوران طلايي مازندران نام بردند و وي در اين مدت با پيگيري مستمر خود در طرحهاي عمراني در واقع مديران را وادار نمود تا تلاش شبانه روزي در اين زمينه انجام دهند و زمانيكه به سمت زادگاهش گيلان عزيمت كرد مردم و مسئولين مازندران از رفتن قهرماني ابراز ناراحتي و نگراني كردند.
برنامه رندانه چراغ خاموش توطئه اي عليه مردم و مديران گيلان

برنامه چراغ خاموش در آخرین برنامه خود میهمانی ویژه از استان گیلان داشت.اين برنامه به مجری گری امیر حسین مدرس و با حضور مهندس قهرمانی استاندار گیلان به بررسی مشکلات این استان پرداخت. مدرس در این برنامه اعلام کرد برنامه چراغ خاموش برخلاف دیگر برنامه های سیما به دنبال پیگیری وعده های انجام نشده سفرهای استانی هیئت دولت می باشد. در پي اين اقدام جمعي از خبرنگاران رسانه هاي گروهي در استان گيلان با صدور اطلاعيه انزجار خود را از  گردانندگان برنامه اعلام داشتند.
متن اطلاعيه بشرح ذيل ميباشد:

بسمه تعالي

ماجمعي از خبرنگاران رسانه هاي گروهي در استان گيلان انزجار و تنفر خود را از گردانندگان برنامه چراغ خاموش كه با همكاري عده اي از ورشكستگان سياسي به صورت ناجوانمردانه جهت تضعيف مهندس قهرماني استاندار محبوب ،مردمي،متعهد و متخصص و نماينده عالي دولت در استان گيلان كه با نگاهي رندانه اجراءگرديد و باعث نگراني و ناراحتي عموم مردم استان گيلان شد را اعلام داشته وجهت روشن شدن قضايا ي پشت پرده اين برنامه نكاتي را به محضر ملت شريف و آگاه ومسئولان دلسوز و خدمتگزار گيلان اعلام مي داريم.
مهندس روح ا... قهرماني با توجه به ويژگي هاي شخصيتي، چهره اي اجرايي است كه تاكنون از خود، وابستگي هاي صرف سياسي نشان نداده و شايد رشد پلكاني او در مديريت هاي اجرايي، از اشتغال در شركت نفت كنگان پس از فراغت از تحصيل تا انتصاب به عنوان مديركل دفتر فني و معاونت عمراني استانداري يكي از استانهاي جنوبي در دولت هاشمي رفسنجاني و ادامه ي فعاليتش به عنوان معاون عمراني و برنامه ريزي استانداري استان گيلان و همچنين عضويت در هيات مديره و قائم مقامي منطقه آزاد اقتصادي بندرانزلي در دولت سيد محمد خاتمي در كنار انتصاب وي به عنوان معاون عمراني استانداري مازندران و ارتقاء وي به سمت استاندار گيلان در دولت محمود احمدي نژاد ، نشان از شايستگي هاي فردي و تجربه اندوزي هاي او براي خدمت به كشور دارد.
مهندس قهرماني در معاونت عمراني مازندران به صورتي عمل كرد كه در واقع حضور وي در اين معاونت را دوران طلايي مازندران نام بردند و وي در اين مدت با پيگيري مستمر خود در طرحهاي عمراني در واقع مديران را وادار نمود تا تلاش شبانه روزي در اين زمينه انجام دهند و زمانيكه به سمت زادگاهش گيلان عزيمت كرد مردم و مسئولين مازندران از رفتن قهرماني ابراز ناراحتي و نگراني كردند.
از آنجائيكه مردم فهيم گيلان نيز واقفند هم اكنون كه حدود 7 ماه از مديريت مهندس قهرماني در گيلان مي گذرد گام هاي اساسي و زيربنايي براي پيشرفت و توسعه استان برداشته است.
وجود مشكلاتي همچون بحث زباله هاي منطقه سراوان ،بحث كناره گذر انزلي ،بحث آزاد راه قزوين به رشت و ديگر پروژه هاي استاني از دغدغه هاي هميشگي قهرماني چابك است و وي براي رفع مشكلات و موانع اتمام آنها تاكنون تلاشهاي فوق العاده اي كرده است ولي بحث پروژه هاي ملي و اعتبارات است كه مباحث ساده اي نيستند كه فقط در حيطه استانداري گيلان باشد بلكه حل بخش اعظم مشكلات پروژه هاي مهم استان بايد با دخالت وزارتخانه ها و دولت حل و فصل شود.
وجود برخي مشكلات و برخي موانع و حتي بعضي اشتباهات در طراحي هاي حدود 10 سال گذشته مستقيما به استاندار كنوني گيلان بر نمي گردد ولي قطعا مهندس قهرماني براي رفع نارسايي هاي گذشته هم اقدام كرد و هم مسئوليت دارد كه آنها را نيزانجام مي دهد و خواهد داد.
لذا از همين رو نبايد بخاطر كم كاري و اهمال بعضي وزارتخانه ها و مجريان و پيمانكاران ،استاندار گيلان و مديريت ارشد استان از سوي برنامه چراغ خاموش با تهيه كنندگي افراد ناپخته و مغرض مورد اسيضاح قرار گيرد.
***مهندس قهرماني در ابتداي ورود با پديده بحران برف مواجه شد و از همين رو بايد كسانيكه در برف سال 86 گرفتار شدند شهادت و گواهي بدهند که از نظر مدیریت بحران و ارائه خدمات و تاکید بر فعالیت ادارات دولتی به شهروندان نسبت به برف سال 83 و مدیرت استاندار اسبق غیر قابل مقایسه و از همه لحاظ در رتبه برتری قرار دارد.
***مهندس قهرماني در بحث برگزاري انتخابات مجلس هشتم با تعامل خود با نيروهاي نظارتي بدون كمترين تنش و درگيري يكي از سالم ترين انتخابات را در سطح استانهاي كشور برگزار نمود.
***مهندس قهرماني از ابتداي ورود خود با تشكيل كارگروه براي بخش هاي مختلف كشاورزي منجمله چاي فقط براي براي برون رفت از بحران چاي در اين مدت حدود يكصد جلسه برگزار نموده كه امروز تقريبا برخلاف سالهاي گذشته قاطبه كارخانه داران چاي آماده بازگشايي كارخانجات خود جهت خريد برگ سبز كشاورزان هستند و ضمن آنكه براي افزايش قيمت برگ سبز نيز كماكان در تلاش است و امسال بعد از گذشت سالها از اجراي طرح اصلاح ساختار چاي از آرام ترين سالهاست.
***مهندس قهرماني از اواخر سال گذشته با تشكيل ستادهاي بحران جهت مقابله با پديده خشكسالي تا به امروز علي رغم وجود كم آبي در سطح استان با كمترين تنش مديريت آب را كنترل كرده است و با امكانات موجود توانسته تا به امروز مشكل كم آبي را به نحو احسن هدايت نمايد.
***مهندس قهرماني در مقابل بحران مديريت شهري رشت كه در ابتداي ورودش شهر رشت از آن رنج مي برد و شوراي اسلامي شهر رشت كه در آستانه ابطال قرار داشت با تدبير و بينش و درايت خود اين موضوع را حل و فصل نمود و با انتخاب شهرداري جديد از ابتداي سالجاري آهنگ فعاليتهاي عمراني در شهر رشت شدت گرفته و داراي پيشرفت بسيارقابل قبولي است.
***مهندس قهرماني از ابتداي ورودش حتي يك روز هم دست ازپيگيري بحث احداث راه آهن رشت به قزوين ،آزادراه رشت –قزوين،احداث سدهاي گيلان از جمله پلرود، احداث كارخانه هاي كمپوست ، كنار گذر انزلي واز همه مهمتر اجرايي شدن مصوبات سفر استاني دولت به گيلان نكشيده است و خوشبختانه در سطح تمامي شهرهاي گيلان پروژه هاي مصوب سفر رئيس جمهور محترم از پيشرفت فيزيكي قابل قبولي برخورداراست.
لذا ما جمعي از خبرنگاران رسانه هاي گروهي در استان گيلان ازمعاون محترم بازرسي و يژه رياست جمهوري و جناب آقاي ضرغامي رياست محترم سازمان صدا و سيما مي خواهيم در خصوص برنامه تخريبي چراغ خاموش و اهداف عوامل مخرب آن دستور رسيدگي صادر فرمايند .
و جاي اين سوال از گردانندگان برنامه چراغ خاموش باقي است:
1- چگونه علي رغم تاكيد مجري برنامه كه هدفش پيگيري سفرهاي استاني رئيس جمهور بود حتي يك سوال در خصوص مصوبات و پيشرفت هاي آن و همچنين آخرين وضعيت طرحهاي مصوب سفر رئيس جمهور محترم سوال نگرديد؟
2- چگونه گزارشگر آن برنامه در ايام تعطيلات نوروز كه معمولا شركتها ،پيمانكاران و كارگران تعطيل مي باشند اقدام به تهيه گزارش نموده بود و با چه كساني در خصوص تهيه سوژه هاي صرف انتقادي هماهنگي كرده بود؟
3- نقش مديركل مستعفي صدا و سيماي مركز گيلان و برخي همكارانش در اين برنامه چه بود؟
4- چرا مجري برنامه حاضر نشد توضيحات مهندس رسايي مجري طرح آزاد راه رشت – قزوين راپخش كند؟
5- چرا مجري برنامه هيچ يك از تماس هاي مديران و شهروندان گيلاني را در خصوص اظهار نظر راجع به برنامه چراغ خاموش را در طول مدت پخش برنامه منعكس نكرد؟
6- چرا مجري برنامه علي رغم آنكه مي دانست متولي اجراي هر طرح وزارتخانه مربوطه است به نحوي مسئول مستقيم آن استاندار را قلمداد مي كرد و فقط در صدد زير سوال بردن عملكرد استاندار گيلان بود؟
7-اينكه به استاندار گيلان سوالاتي فكس مي شود و از ايشان مي خواهند در اين رابطه در آن برنامه توضيح دهند و بعد سوالات تغيير مي كند چه بايد گفت؟ اصلا متوليان اين برنامه چه هدفي را دنبال مي كردند؟
ما اعتقاد راسخ داريم كه هركسي به هر نحوي در پي تضعيف استاندار گيلان جناب مهندس قهرماني باشد در صدد تخريب گيلان است و اين را از ته دل و با تمام وجودمان مي گوييم چرا كه مي دانيم قهرماني در همه حال به فكر استان بوده و به گيلان و گيلاني بودن خود عشق مي ورزد و جا دارد تا مردم شريف و با فضيلت گيلان از استاندار فهيم خود در مقابل چنين جرياني حمايت كنند و اجازه ندهند به مديران تواناي استان خدشه اي وارد آيد.چراكه اگر چنين اتفاقي براي استاندار يكي از استان هاي ديگر رخ مي داد، قطعا واكنش ها و اعلام انزجار براي اين بي حرمتي با شدت پاسخ داده مي شد.
چراغ خاموش نشان داد كه واقعا در ظلمت نمي توان حقايق را ديد.
استاندار دائرة المعارف نيست كه مثلا بداند در اداره كل غله چند كيلو آرد توزيع شده است؟او در موارد ضروري از كارشناسان ذيربط اطلاعات كسب و در اختيار مسئولان و رسانه ها قرار مي دهد و قدر مسلم در رابطه با پرسش هاي فكس شده نيز قهرماني از كارشناسان اطلاعاتي گرفته و با اين هدف در آن برنامه شركت كردند ،ولي اين كه سوالات تغيير كرده است بايد هدفي خاموش يا روشن در آن جستجو كرد كه وظيفه مسئولان سازمان صدا و سيماست تا آنان را كشف و با خاطيان برخورد كنند!
البته انتقاد استاندار گيلان در پايان برنامه مذكور كه بي پاسخ ماند همه چيز را براي افكار عمومي روشن ساخت . به اميد اينكه ديگر شاهد اينگونه اتفاقات در سيما براي مسئولان و خصوصا مسئولان و مديران گيلان نباشيم. ( جمعي از خبرنگاران رسانه هاي گروهي استان گيلان )


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

دوست 31 فروردين 1387
هر كس حرف حقيقت رو زد بايد ازش متنفر بشيم-خوب ساخت و ساز طرحهاي عمراني عقب مونده كجاش بد هست ؟ مگر جز استاندار كسي ديگر بايد جوابگو باشد . تا كي تقصير ها رو به گردن ديگران بندازيم -تازه مگه مردم ساده اند از كجا معلوم همين متن فوق از طرف خود استانداري گيلان تنظيم نشده باشه .....ما جمعي از خبرنگاران.....؟؟؟؟
گلستاني 31 فروردين 1387
لابلاي برخي سطور اين نامه شيطنتهايي ديده مي شود كه به نظر مي رسد برخي به دنبال منافع و پيگيري اغراض شخصي خود هستند تهيه يك برنامه در يك شبكه سراسري چه ربطي به مدير كل مستعفي صدا و سيماي استان ميتواند داشته باشد. كه خود در سازندگي و عمران و توسعه مثل آقاي مهندس قهرماني زبانزد است؟!واقعا اين فرافكني ها جاي سئوال دارد و در آخرت بايد جواب داده شود. البته آقاي قهرماني شناخت خوبي از حسيني و همكارانش دارد و زود مي فهمد كه چه كساني مشغول عقده وا كردن به نام دفاع از او هستند.
محقق 31 فروردين 1387
سلام به شمال نیوز و سلام به مردم گیلان و سلامی دیگر بر مهندس قهرمانی عزیز
کسانی که این متن را تنظیم کردند بخوبی می دانند که برخورد استاندار با برنامه بسیار ضعیف بود و این نشان دهنده ضعیف بودن روابط عمومی و بخش رسانه ای استانداری گیلان است. به آقای مهندس قهرمانی پیشنهاد می کنم که بجای پناه بردن به اینگونه متنها و داروهای مسکن،برای خودشان یک یا چند مشاور رسانه ای قوی جذب نماید و با خیال راحت خدمت کند.ما ایمان داریم که آقای قهرمانی مدیری توانمند و دلسوز است و مشکلات گیلان را یکی پس از دیگری حل خواهد کرد و زمان کوتاهی که در این پست مشغولند بخوبی نشان داده اند اما ضعف در برخورد با رسانه ملی ربطی به ضعف مدیریتی ندارد چون امروزه رسانه یک تخصص جدی است و شوخی بر نمی دارد.
نا شناس 31 فروردين 1387
با سلام بنده خودم شخصا برنامه را ديديم در گزارش تصويري كه خبرنگار ان برنامه تهيه كرده بود آقاي استاندار در برابر پرشس مجري كه چرا چهارپايان در محل دفن زباله ها رفت و آمد دارند فرمود قرار است بودجه اختصاص دهيم و دور ان را محصور كنيم و من فقط شش ماه است كه آمده ام و از ابتدا در جريان امر بوده ام ميخواستم بپرسم آقاي استاندار عزير مگر محصور كردن محل دفن زباله ها چقر هزينه دارد؟ ديوار چين كه نيست با چوب و سيم خاردار هم ميتوان اين كار را انجام دادظاهرا خيلي هم سخت نيست
رضا زمانی فرد 1 ارديبهشت 1387
ضمن عرض سلام و خسته نباشید به یگانه استاندار واقعی و دلسوز گیلان و تشکر از متن تهیه شده .جا دارد که این موضوع از طریق همه مسئولین استان هم پیگیری شود.
رضا زمانی فرد 1 ارديبهشت 1387
اون موقع که استاندارهای بی سواد و بی لیاقت می امدند گیلان کاراموزی این قلم به دستا کجا بودند.برید یاد بگیرید از کسی که هم استانی شماست و می خواد کار کنه دفاع کنید.
رضا 1 ارديبهشت 1387
با سلام آقاي حسيني اصلا روحش از اين موضوع خبر ندارد خواهش من اين است كه با افراد اينگونه برخورد نكنيد
كريمي 1 ارديبهشت 1387
گردانندگان ساييت از خدا بترسيد و بدانيد خدا غيرت دارد.اين چند روز دنيا ارزش ندارد. سعي كنيد بزرگ بشوييد از حقارتتان آدم حالش به هم ميخورد.مگر همين حسيني نبود در 30/20 استاندار را مطرح كرد كاري كه در هيچ كجاي كشور نشده.مگر همين حسيني نبود در بحران برف با مديريت عالي خود جو را آرام و استاندار را نمونه كرد بر عكس زمان كربلايي شما كه استان را به هم زد.مگر ساير برنامه هاي چراغ خاموش را نميبينيد.كمي فقط كمي انصاف داشته باشيد دنيا هميشه اينطور نمي ماند. . .
نا شناس 2 ارديبهشت 1387
با سلام بنده خودم شخصا برنامه را ديديم در گزارش تصويري كه خبرنگار ان برنامه تهيه كرده بود آقاي استاندار در برابر پرشس مجري كه چرا چهارپايان در محل دفن زباله ها رفت و آمد دارند فرمود قرار است بودجه اختصاص دهيم و دور ان را محصور كنيم و من فقط شش ماه است كه آمده ام و از ابتدا در جريان امر بوده ام ميخواستم بپرسم آقاي استاندار عزير مگر محصور كردن محل دفن زباله ها چقر هزينه دارد؟ ديوار چين كه نيست با چوب و سيم خاردار هم ميتوان اين كار را انجام دادظاهرا خيلي هم سخت نيست
ل 2 ارديبهشت 1387
اقای قهرمانی در سمتهای مختلف نشان داد که فقط اهل گفتار درمانی است

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.037 seconds.