.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
اسرائيل 1300كودك فلسطيني را عمدا كشته است

نماينده رسمي حقوق‌بشر سازمان ملل در گزارشي اعلام كرد كه رژيم‌صهيونيستي از سال 2000 تاكنون بيش از 1300 كودك فلسطيني را كه در حال بازي يا سرگرم كاري ديگر بوده، مستقيما و عامدانه كشته است.

به گزارش شمال نیوز به نقل از فارس، «ريچاد فالك» در گزارشي از وضعيت كشتار كودكان فلسطيني به دست نيروهاي رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه از سال 2000 تاكنون و طي 10 سال، اسرائيلي‌ها بيش از هزار و 300 كودك فلسطيني را عمدا كشته‌اند.

نماينده رسمي حقوق بشر سازمان ملل فاش كرد: اسرائيل از ابتداي سال 2000 تا پايان سال 2010 بيش از هزار و 300 كودك فلسطيني را به طور مستقيم و عامدانه كشته است و البته كودكان كشته شده در جنگ‌ها، بمباران‌ها و عمليات‌هاي نظامي مشمول اين آمار نيست.

خبرنگار روزنامه الوطن در ژنو، بر اساس گزارش فالك، تصريح كرد كه نيروهاي اسرائيلي در حالات معيني مانند زمان‌هايي كه كودكان سرگرم بازي فوتبال بودند، يا در حال قدم زدن بودند يا در ساحل دريا مشغول شنا بودند يا اينكه از پشت شيشه پنجره خانه‌هاي خود مشغول ديدن سربازان اسرائيلي بودند، به دست نظاميان اسرائيلي كشته شده‌اند.

ريچارد فالك در اين گزارش كه آن را به شوراي حقوق بشر سازمان ملل ارائه كرده است، تصريح مي‌كند كه تنها در سال گذشته (2010) 17 كودك به طور مستقيم كشته شدند در حالي كه مشغول جمع‌كردن سنگ و آجر براي بازسازي منازل ويران شده خود در جنگ 22 روزه عليه غزه بودند.

در اين گزارش فالك، كه رژيم صهيونيستي در سال 2009 وي را از ورود به خاك فلسطين و انجام ماموريت خود در اين منطقه بازداشت، آمده است كه اسرائيل هم‌اكنون 226 فلسطيني را بدون اتهام معيني در زندان‌هاي خود حبس كرده است.

اين در حالي است كه شمار اسيران فلسطيني دست كم 11 هزار نفر است كه شامل افراد بزرگسال و خردسال و زنان مي‌شود و طبق آماري كه اخيرا يكي از مراكز مسئول در امور اسراي فلسطيني منتشر كرد، از هر چهار اسير،‌ يك اسير در وضعيت بد جسمي به سر مي‌برد و بيمار است./1290


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.02 seconds.