.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
بروز موارد تکان‌دهنده در شرکت‌های هرمی

در چندین عملیات گسترده‌ای که در روزهای اخیر برای انهدام شرکت‌های هرمی انجام شده، در مجموع، چهل ملک و دفتر شرکت هرمی پلمپ و بیش از 440 نفر دستگیر شده‌‌اند که در این میان، موارد تکان‌دهنده‌ای دیده شده است که لزوم توجه بیشتر به گسترش حاشیه‌های این شرکت‌ها را ضروری نشان می‌دهد. 

یکی از روش‌های جدید لیدرهای هرمی، عضوگیری زن و شوهر با هم است، چرا که در موارد بسیار گوناگون و به اعتراف بسیاری از دستیگرشدگان، بارها با تنها ماندن زن در میان مردان حاضر در دفاتر هرمی، زمینه فجایعی را فراهم آورده است.

بنا بر این گزارش، از میان دستگیر شدگان، چهل نفر که همگی سرشاخه‌ها و افراد اصلی شرکت‌های هرمی بوده‌اند، با صدور قرارهای سنگین در اوین هستند و دیگر افراد نیز که همگی مالباخته بودند، با تشکیل پرونده در وزارت اطلاعات آزاد شده‌اند که در صورت تکرار فعالیت هرمی، با آنها نیز برخوردهای شدید قانونی خواهد شد.

این گزارش می افزاید: «م. اسراری»، یکی از لیدرهای شرکت‌های هرمی است که پس از عملیات دوازدهم اردیبهشت سال گذشته مخفی شده، ولی از مدتی پیش، بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده بود که با انهدام همه دفاترش، به ویژه در تبریز، بار دیگر متواری شده و اقدامات برای دستگیری وی در حال انجام است.

یکی دیگر از روش‌های تازه سران شرکت‌های هرمی، استفاده و فریب مردم از راه جذابیت‌های جنسی است. لیدرها با گذاردن یک دختر جوان در سمت مدیر دفاتر، فریب‌خوردگان شهرستانی را ـ که عمدتا از مشهد و شیراز و تبعه افغان بوده‌اند ـ ترغیب کرده و همین به انگیزه این ساده‌لوحان برای عضوگیری در شرکت‌های هرمی می‌افزاید.

اطلاعات دریافتی حاکی است، علاوه بر «پ. علی‌یار» که در ایام نوروز دستگیر شده، «آ. سامانی»، «م. الهیاری» و «الف. سامانی» از لیدرها و سرشبکه‌های اصلی شرکت‌های هرمی در ایران و چند روز گذشته نیز دستگیر شده‌اند.

یک مقام آگاه  گفت: اکنون منطقه شهر غرب و سعادت آباد تهران، کاملا از وجود دفاتر شرکت‌هی هرمی پاکسازی و دیگر دفاتر منهدم شده که برای مدت طولانی پلمپ بوده و با ساکنان و بنگاه‌های املاک نیز برخورد شایسته‌ای صورت خواهد گرفت، در منطقه پونک، شهران و رسالت تهران بوده‌اند.

گفتنی است، همان گونه که در گزارش پیشین «تابناک» بدان اشاره شده بود، استفاده از مسائل غیر اخلاقی و بی‌بندوباری، یکی از ترفندهای مورد تأکید بیشتر دفاتر شرکت‌های هرمی غیر قانونی بوده که به تازگی به صورت بسیار زیاد و با حاشیه‌های تأسفباری نمود پیدا کرده است./1290


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.029 seconds.