.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
گوشت از شما، شوک از ما!
این روز‌ها اوضاع دامپروری و دامداری در کشور کشمشی است و قیمت گوشت در حال میل به بی‌نهایت است. این لابلا هم رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده کشور، از حباب ۲۰ هزار تومانی در قیمت گوشت قرمز خبر داد اما همزمان رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این تحلیل را اشتباه خواند و اذعان داشت حبابی وجود ندارد.

شمال نیوز: وحید حاج سعیدی: این روز‌ها اوضاع دامپروری و دامداری در کشور کشمشی است و قیمت گوشت در حال میل به بی‌نهایت است. این لابلا هم رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده کشور، از حباب ۲۰ هزار تومانی در قیمت گوشت قرمز خبر داد اما همزمان رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این تحلیل را اشتباه خواند و اذعان داشت حبابی وجود ندارد.

 

باز خدا خیرش بدهد یک مسئول در این مملکت افزایش قیمت را غیر حبابی دانست. هر چند برای ما که پراید ۲۰ میلیونی را با ۲۸۰ تومان حباب می‌خریم، حباب بیست هزار تومانی یا افزایش قیمت بیست هزار تومانی چندان توفیری ندارد. بگذریم...

 

حقیقت امر ماجرای گوشت در همه جای دنیا وخیم است و این بار دانشمندان سایر کشور‌ها دست به کار شده‌اند تا گوشت بنیادی در آزمایشگاه تولید کنند. گروهی از دانشمندان در هلند که مهد گاو و پرورش گاو است، درصدند با کمک گرفتن از سلول‌های بنیادی گاو، در آزمایشگاه، گوشت خوراکی تولید کنند و در این مسیر به موفقیت‌هایی نیز دست پیدا کرده‌اند. البته دو مشکل اساسی در این مسیر وجود دارد، یکی اندازه قطعات تولید شده است که معادل ۸ در ۲ در ۴/۰ میلی‌متر است و آن‌ها مجبورند این تکه‌های کوچک را مرتباً با الکترو شوک تحریک کنند تا بتوانند قطعات بزرگتر تولید کنند و دیگر این که این گوشت‌ها بی‌رنگ، بی‌مزه و فاقد بافت می‌باشند! ( روزنامه جام جم )

 

حقیتاً دست مملی... سلول‌های بنیادی تو بخورم... اینجاست که اختلاف بین دانشمند عملی ( منظور معتاد نیست ) با دانشمند محض مشخص می‌شود. این که دانشمند پشت کامپیوتر و میکروسکوپ بنشیند و فِرت و فِرت، نظریه و فرضیه و تئوری صادر کند یا صُغری کبُری بچیند برای مردم نون و آب نمی‌شود. دانشمند باید چیزی تولید کند که به درد مردم بخورد. دست این دانشمندان گوشت پرور درد نکند. حقوقی که می‌گیرید، حلالتان باشد. ۱۵ درصد اضافه حقوق و سبد کالا و یارانه معیشتی امسالتان از شیر بدون پالم مادر حلال‌تر!

 

البته عده‌ای به سایز و اندازه این گوشت‌ها ایراد گرفته‌اند که اصلاً جای نگرانی نیست. اولاً از قدیم گفته‌اند « هر چه سر بزرگتر، درد بیشتر » این گوشت‌ها اول تا آخر باید در معده خرد شوند، حالا دو سانت کوچکتر بزرگتر توفیری ندارد. در ثانی شما عزیزان هلندی این گوشت‌ها را صادر بفرمائید، اینجا ما قصاب و فروشنده داریم در حد تیم ملی! با الکترو شوک گوشت برات تولید می‌کنند این هوا! اصلاً شما همان قطعات کوچک را صادر کنید، هم هزینه ترانشیپ (حمل با کشتی) و دموراژ (هزینه معطلی کشتی در بندر)کمتر می‌شود و هم هزینه بیمه و ثبت سفارش؛ گوشت از شما، شوک از ما!

 

در مورد بی‌رنگ بودن گوشت‌ها هم هیچ غصه نخورید. ما اینجا همه چیز را رنگ می‌کنیم و به جای جنس اصلی به خلق الله قالب می‌کنیم گوشت که جای خود دارد! چاره‌اش یک نموره کاکل خروس است که اگر جواب نداد، با رنگ صنعتی هم که شده گوشت را رنگ می‌کنیم!

 

از نظر مزه و طعم هم جای هیچ نگرانی نیست. راهکار یک بوته پیاز و یک پیاله دنبه است. شما تشریف ببرید رستوران‌های بین شهری و جاده‌ای و یک پرس چلوکباب کوبیده سفارش بدهید. در آنجا متوجه خواهید شد، کباب کوبیده‌هایی بر پایه پیاز تولید می‌شوند که برای انسجام کباب و نیفتادن پیاز از روی سیخ به داخل منقل، کمی هم گوشت چرخ کرده به آن‌ها اضافه می‌کنند. حالا اگر گوشت بنیادی یا غیر بنیادی باشد، چندان مهم نیست. فقط باید پیاز را بغل کند تا داخل منقل نیفتد! به همین سادگی و خوشمزگی...


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.079 seconds.