.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
گاردین: هرگونه صلحی با حضور نتانیاهو غیرممکن است
روزنامه گاردین نوشت: نتانیاهو بیش از پیش، مایه‌ دردسر است.
گاردین: هرگونه صلحی با حضور نتانیاهو غیرممکن است

این روزنامه انگلیسی نوشت: رنج انسانی ویرانگر، به شدت ناراحت‌کننده و بی‌امان در غزه که ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به تلافی حمله حماس در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) است، تاثیری ماندگار بر همه شاهدان آن خواهد گذاشت.

 

حمایت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا از اسرائیل، به وجهه آمریکا در خارج از کشور و شانس او برای انتخاب مجدد ریاست جمهوری لطمه می‌زند و رنج غزه را طولانی می‌کند.

 

بایدن به تازگی در سانفرانسیسکو حمایت تمام قد خود از اسرائیل را تکرار کرد و گفت که نمی‌داند حمله به غزه که در آن بیش از ۱۱ هزار فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند، چه زمانی پایان خواهد یافت.

 

بر پایه این گزارش، همچنین این تصور که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واقع به [حرف]آمریکایی‌ها گوش نمی‌دهد، از زمان حمله حماس تقویت شده است.

 

رژیم اسرائیل با وجود انزوای آشکار خود، قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد که خواستار وقفه بشردوستانه چند روزه در درگیری‌ها شده بود را رد کرد و آن را «دور از واقعیت روی زمین» دانست.

 

برخلاف آرای قبلی، نه ایالات متحده و نه بریتانیا این قطعنامه را وتو نکردند و بیانیه‌های اخیر هر دو کشور به طور فزاینده‌ای انتقادی است.

 

گاردین نوشت که این موضوع به دلیل آن است که فشار‌ها بر بایدن به دلیل مداخله شدید [در جنگ غزه]رو به افزایش است و وی در حال تسلیم شدن است.

 

با این حال، واضح است که بایدن با افکار آمریکایی‌ها و جهان همگام نیست. یک نظرسنجی جدید حاکی از آن است که ۶۸ درصد از آمریکایی‌ها خواهان آتش‌بس هستند، در حالی که در حدود ۴۰ درصد معتقدند بایدن باید به عنوان یک «میانجی بی‌طرف» به جای مدافع کل رژیم صهیونیستی عمل کند.

 

نویسنده این مطلب با طرح این سوال که «بایدن چه کار متفاوتی می‌توانست انجام دهد؟»، نوشت: پس از حمله هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، بایدن با توجه به سیاست موجود ایالات متحده و پیشینه خود، مجبور بود از اسرائیل حمایت کند. او از تل آویو بازدید کرد، سخنرانی بزرگی انجام داد، اما رئیس‌جمهوری آمریکا همان طور که مستعد انجام آن است، از اقدامات افراطی خود گذشت.

 

بر اساس این گزارش، ایالات متحده خواهان یک محدودیت زمانی برای جنگ است، اما نتانیاهو تا زمانی که نتواند ادعا کند «حماس به طور کامل از بین رفته است»، بمباران را متوقف نخواهد کرد.

 

بنیامین نتانیاهو با نادیده گرفتن این هشدار‌های بایدن، «قصد دارد کنترل غزه را کماکان حفظ کند» و مثل همیشه راه حل دو دولتی را رد می‌کند.

 

این روزنامه انگلیسی می‌افزاید: تا زمانی که نتانیاهو روی کار است، بایدن و رهبران غربی با یک دیوار سرکش ممتد در اورشلیم مواجه هستند که رنج غزه را طولانی‌تر می‌کند، به اعتبار آن‌ها در داخل [کشورشان]و منافع آن‌ها در خارج لطمه می‌زند و خطر یک جنگ گسترده‌تر را به همراه دارد. چه موضوع آینده غزه باشد و چه تشکیل کشور فلسطین، نتانیاهو در حال حاضر بیش از پیش، مایه‌ی دردسر است.

 

نویسنده این مطلب در پایان خطاب به بایدن نوشت: تا زمانی که بی‌بی [بنیامین نتانیاهو]روی کار است، صلحی وجود ندارد.

 

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروههای مقاومت به ویژه گروه حماس، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

حمایت امنیتی و نظامی غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا از اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی به این رژیم برای کشتار کودکان و زنان فلسطینی داده بود که حالا پس از ۴۰ روز و تصویب قطعنامه وقفه بشردوستانه شورای امنیت سازمان ملل، انتظار می رود، این درگیری ها حداقل به طور موقت متوقف و امداد رسانی به مردم مظلوم غزه تسریع شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.103 seconds.