.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
هشدار نشریه انگلیسی از فاجعه زیست محیطی بمب فسفری در غزه و لبنان
نشریه نشنال در گزارشی نسبت به تبعات ویرانگر و فاجعه زیست‌محیطی بلندمدت بمب‌های ممنوعه بین‌المللی به کار گرفته شده رژیم صهیونیستی در نوار غزه و لبنان هشدار داد.
هشدار نشریه انگلیسی از فاجعه زیست محیطی بمب فسفری در غزه و لبنان

نشریه انگلیسی نشنال با ابراز نگرانی از استفاده رژیم صهیونیستی از بمب‌های فسفر سفید ممنوعه بین‌المللی در حمله به غیرنظامیان در نوار غزه و جنوب لبنان نسبت به فاجعه زیست محیطی بلندمدت آن در فلسطین و لبنان هشدار داد.

 

در همین ارتباط، «هشام یونس»، مدیر یک سازمان غیردولتی محیط زیست لبنان با هشدار به خطرات زیست محیطی بمب‌های ممنوعه بین‌المللی از سوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بمباران عامدانه جنگل‌ها، باغ‌های زیتون و میوه و به ویژه مرکبات با بمب‌های حاوی فسفر سفید از سوی «اسرائیل» خسارت زیست محیطی قابل توجهی را در طی جنگ جاری به دنبال داشته است.

 

رژیم صهیونیستی که از ارتکاب هیچ جنایتی علیه بشریت فروگذاری نمی‌کند، با استفاده گسترده از بمب فسفر سفید در جنوب لبنان و همچنین نوار غزه موجب نگرانی محافل گسترده حقوق بشری و رسانه‌ای شده است.

 

در همین راستا، نشریه نشنال انگلستان در مطلبی درباره استفاده رژیم صهیونیستی از بمب‌های فسفر سفید ممنوعه بین‌المللی نوشت: «استفاده از فسفر سفید در مناطق جنوب لبنان توسط نیروهای اشغالگر اسرائیل مجموعه‌ای از آثار زیانبار کوتاه‌مدت و بلندمدت را به همراه خواهد داشت که ساکنان مناطق مرزی لبنان تاوان سنگینی را، شاید برای سال‌های آینده، بپردازند.»

 

به گفته نشریه انگلیسی، وزارت کشاورزی لبنان در گزارشی با اشاره به رتبه نخست آتش‌سوزی باغ‌ها توسط بمب‌های ممنوعه صهیونیست‌ها در جنوب لبنان اعلام کرد: ۳۲۸ آتش سوزی در ۵۲ شهر و روستا در جنوب لبنان به علت بمباران اسرائیل به ثبت رسیده است که از میان مناطق آسیب دیده، شامل ۶۰ درصد اراضی جنگلی، ۲۵ درصد زمین‌های کشاورزی و ۱۵ درصد درختان زیتون و میوه است و در عین حال، حدود ۴۵ هزار درخت در آتش سوختند و شمار زیادی از دام‌ها نیز در جریان به کار گرفتن بمب‌های ممنوعه آسیب دیده‌اند.

 

در این گزارش آمده است: «دو سازمان بزرگ بین‌المللی، نیروهای اشغالگر اسرائیل را در به کار گرفتن بمب‌های حاوی فسفر سفید ممنوعه ضد غزه و لبنان متهم کرده‌اند.»

 

این گزارش می‌افزاید: فسفر سفید ترکیب شیمیایی است که هنگامی که در معرض هوا قرار می‌گیرد، خود به خود شعله ور می‌شود و می‌سوزاند.

 

استفاده اسرائیل از این بمب‌ها در جنوب لبنان علاوه بر اینکه آسیب‌های زیادی به شهرک‌های این کشور وارد کرده و منجر به سوختن بوستان‌ها شده، برای انسان هم بسیار خطرناک است. این بمب‌ها نوعی ماده سمی در خود دارد که به سرعت با اکسیژن ترکیب شده و سبب سوختگی درجه دو و سه می‌شود. فسفر سفید به راحتی وارد پوست شده و به قلب، کلیه و کبد آسیب می‌زند و منجر به مرگ می‌شود.

 

همچنین فسفر سفید به ریه‌ها آسیب می‌زند و در صورت استنشاق آن حتی به مدت کوتاه آسیب جدی به دستگاه تنفسی وارد می‌شود. فسفر سفید همچنین در خاک رسوب کرده و در ته رودخانه و دریاها نشسته و موجب تلف شدن آبزیان می‌شود.

 

طبق توافق سال ۱۹۸۰ ژنو، استفاده از این سلاح ممنوع و جنایت جنگی است، اما صهیونیست‌ها توجهی به آن ندارند.

 

هنگام حمله با فسفر سفید باید تا حد امکان از آن دور شد و خلاف جهت باد به سمت منطقه امن حرکت کرد و پارچه خیسی بر روی بینی و دهان گذاشت. هنگام رسیدن به منطقه امن باید لباس‌های آلوده را از تن خارج و ماسکهای استفاده شده را بیرون انداخت و بدن را با آب شست.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.75 seconds.