.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس؛
ایرادات شورای نگهبان به لوایح منطقه آزاد تجاری مازندران رفع شد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس، ایرادات شورای نگهبان به لوایح مناطق آزاد تجاری مازندران و دوغارون مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ایرادات شورای نگهبان به این لوایح رفع شد.
ایرادات شورای نگهبان به لوایح منطقه آزاد تجاری مازندران رفع شد

به گزارش شمال نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  درباره جلسه بررسی ایرادات شورای نگهبان به لوایح مناطق تجاری مازندران و دوغارون، گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس، ایرادات شورای نگهبان به لوایح مناطق آزاد تجاری دوغارون و مازندران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ایرادات شورای نگهبان به این لوایح رفع شد.

 

وی ادامه داد: لوایح مناطق آزاد تجاری دوغارون و مازندران برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

 

به گزارش فارس، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان اوایل شهریور ماه بود که در نشست خبری خود درباره ایرادات شورای نگهبان به لوایح مناطق تجاری  مازنداران، دوغارون و سرخس، گفت: اشکال جدی خاصی نسبت به آن‌ها وجود نداشت و تنها یک ایراد جزئی وجود دارد و آن هم اینکه در این مصوبات به قانون مناطق آزاد ارجاع داده شده و در آن قانون به قانون تجارت ارجاع داده شده است.

 

این عضو حقوقدان شورای نگهبان، افزود: از این جهت که قانون تجارت مربوط به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است و متضمن برخی از احکام شرعی خلاف شرع می‌باشد، مورد ایراد فقهای شورای نگهبان قرار گرفته است، اگر در این مصوبه عبارتی افزوده شود، آن ایراد جزئی هم برطرف خواهد شد.

 

طحان‌نظیف درباره لایحه منطقه آزاد تجاری – صنعتی سرخس این نکته را هم خاطرنشان کرد که چون زمین‌های این منطقه عمدتاً وقفی هستند، شورای نگهبان متذکر شد که لازم است غبطه وقف در ایجاد و اداره منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس رعایت شود و مورد تأکید و تصریح قرار گیرد.

 

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: اگر این سه لایحه مورد اصلاح قرار بگیرد، مجدد در شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهیم داد و نظر خودمان را اعلام می‌کنیم./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.031 seconds.