.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
دهیاری‌ها تبدیل به دستگاه اجرایی ‌می‌شوند
نماینده گناباد گفت: با مصوبه مجلس، دهیاری‌ها به عنوان دستگاه اجرایی شناخته شده و دولت می‌تواند همانند شهرداری‌ها، به دهیاری‌ها هم به صورت قانونی اعتبارات مالی پرداخت کند.
دهیاری‌ها تبدیل به دستگاه اجرایی ‌می‌شوند

به گزارش شمال نیوز، محمد صفایی نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به شرایط دهیاری‌ها، گفت: یکی از مشکلات در روستا عدم به رسمیت شناختن دهیاری‌ها به عنوان یک دستگاه اجرایی است و در زمان تخصیص اعتبارات به مشکل می‌خورند که اگر در این دولت این مشکل رفع شود در توسعه روستاها اتفاقات بزرگی رقم خواهد خورد.

 

وی با بیان اینکه نمایندگان در بودجه سال 1401 مصوبه‌ای برای توسعه روستا‌ها داشتند که بر مبنای آن دهیاری‌ها تبدیل به دستگاه اجرایی می‌شوند، گفت: این موضوع در بودجه سال گذشته تصویب شد و دولت موظف  شد که حداکثر تا تیر ماه سال گذشته آیین‌نامه اجرایی آن را تدوین کند.

 

نماینده گناباد در مجلس ادامه داد: اما دولت تا اسفند سال گذشته آیین‌نامه اجرایی این مصوبه مجلس را تدوین نکرد و در نهایت بنده در قالب سوالی از وزیر کشور این موضوع را پیگیر شدم.

 

صفایی اضافه کرد: پس از طرح سوال بنده، در تاریخ 13 اسفند ماه سال گذشته آیین‌نامه اجرایی این قانون تدوین و به تصویب هیئت وزیران رسید؛ اما در آیین‌نامه دولت دهیاری‌‌های گروه 4 به بالا یعنی آنهایی که بیش از یک هزار نفر جمعیت دارند را جزء دستگاه اجرایی محسوب کرده در صورتی که مصوبه مجلس این بود که کلیه دهیاری‌ها که دارای دهیار و شهردار هستند شامل این قانون شوند.

 

وی درباره این مصوبه مجلس که بر اساس آن دهیاری‌ها به عنوان دستگاه اجرایی محسوب می‌شوند، گفت: طبق این مصوبه، دولت می‌تواند همانند شهرداری‌ها، به دهیاریها هم بصورت قانونی اعتبارات مالی پرداخت کند تا در روند پیشرفت و توسعه، روستاها از شهرها عقب نمانند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: بر مبنای این قانون، روستاهایی که جمعیت بالای 1000 نفر و دهیار دائمی داشته باشند، برای اخذ کد و شناسه اعتباری به سازمان برنامه و بودجه معرفی خواهند شد تا از اعتبارات دولتی برای تامین هزینه های عمرانی در روستا بهره‌مند شوند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

تقی آشوری کفشگر 15 خرداد 1402
سلام کدام دهیار وقت فاگتور سازی چیزی برای مردم مانده

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.065 seconds.