.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
جامعه چگونه تحول می یابد؟
برای رسیدن به تحول، لازم است تمامی قشرهای جامعه به عنوان یک متحد و با تکیه بر اراده مشترک، در این فرآیند شرکت کنند. به عبارت دیگر، تحول نیازمند همکاری همه نهادها است.
جامعه چگونه تحول می یابد؟

شمال نیوز: عباس محمدیان/ آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌های متعددی در مورد تحول صحبت کرده و آن را به عنوان یک فرآیند پویا و پیوسته تعریف کرده است که در آن، جامعه در مسیر پیشرفت و تکامل قرار دارد. برای درک بهتر این مفهوم، می‌توان به چند نکته اشاره کرد:

 

تحول به معنای تحول اجتماعی و اقتصادی است که به منظور رسیدن به یک جامعه بهتر و بالاتر از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اتخاذ می‌شود. در این مفهوم، تحول به عنوان یک فرآیند پویا و پیوسته در نظر گرفته می‌شود که جامعه در آن با توجه به شرایط موجود و با تکیه بر ارزش‌های اسلامی، به سمت پیشرفت و تکامل حرکت می‌کند.

 

تحول به عنوان یک فرآیند پویا و پیوسته، نیازمند برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و انتخاب استراتژی‌های مناسب برای رسیدن به اهداف مطلوب است. در این فرآیند، اهداف اساسی جامعه باید به شکل واضح و مشخص تعریف شوند و سپس برنامه‌های کارآمد برای رسیدن به این اهداف به منظور پیشرفت جامعه در نظر گرفته شوند.

 

برای رسیدن به تحول، لازم است تمامی قشرهای جامعه به عنوان یک متحد و با تکیه بر اراده مشترک، در این فرآیند شرکت کنند. به عبارت دیگر، تحول نیازمند همکاری همه نهادها است. 

 

ایده تحول فرهنگی در فرهنگ ایران، به منظور تقویت و توسعه فرهنگ اسلامی و ارزش‌های آن برای بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور مطرح شده است. برای دستیابی به این هدف، باید به شیوه‌هایی برای تحول فرهنگی در جامعه پرداخت و در این راه با مشکلات و موانعی نیز مواجه شد.

 

به عنوان یک ایده برای تحول فرهنگی، می‌توان به تقویت آموزش و پرورش اسلامی اشاره کرد. در این راستا باید بهبود سیستم آموزشی و پرورشی، تقویت و ترویج ارزش‌های اسلامی، توسعه علوم اسلامی و آموزش مبانی دینی به جامعه اهتمام ویژه‌ای داده شود. همچنین ترویج فرهنگ خواندن و فرهنگ دانشگاهی و تحقیقاتی می‌تواند یکی از ایده‌های مؤثر برای تحول فرهنگی باشد.

 

در کنار آن، باید به ایجاد فضایی برای تبادل اطلاعات و تجارب بین مردم و سازمان‌ها توجه شود. تشویق به تشکیل انجمن‌های مختلف مردمی و مذهبی، ترویج فرهنگ کار تیمی و همکاری می‌تواند برای تحول فرهنگی مؤثر باشد.

 

همچنین باید به ترویج فرهنگ پویایی و کارآیی، توسعه فرهنگ کار و تلاش و ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی به جامعه اهتمام ویژه‌ای داده شود. باید به ایجاد فرهنگی متمایز و با کیفیت، ترویج فرهنگ تعامل با جوامع دیگر و مشارکت بین‌المللی نیز توجه شود. 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.535 seconds.