.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
گلایه آملی لاریجانی از اظهارات برخی نمایندگان مجلس/ اظهارنظرهای برخی نمایندگان اشتباه است
هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای فوق‌العاده به ریاست صادق آملی لاریجانی، اصلاح مغایرت‌های بودجه ۱۴۰۲ با سیاست‌های کلی نظام توسط مجلس را بررسی کرد.
گلایه آملی لاریجانی از اظهارات برخی نمایندگان مجلس/ اظهارنظرهای برخی نمایندگان اشتباه است

به گزارش شمال نیوز، در ابتدای این جلسه صادق آملی لاریجانی با ابراز تأسف از طرح برخی موضوعات نادرست درباره هیئت عالی نظارت در مجلس، گفت: متأسفانه در مجلس، مطالب نادرستی درباره هیئت عالی نظارت مجمع طرح شده است و در این اظهارنظرها، تلقی‌های اشتباهی در بیان برخی نمایندگان مجلس مشاهده می‌شود. البته ریاست مجلس نکات خوبی را به نمایندگان متذکر شدند.

 

وی با بیان اینکه در هیئت نظارت، مصوبات مجلس از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست‌های کلی بررسی می‌شود، اظهار داشت: مصوبات هیئت عالی، پس از بررسی و تبادل نظرهای مبسوط و مستدل اعضای هیئت نظارت از میان اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و با رای‌گیری مشخص می‌شود. مصوبات هیئت به صورت رسمی از طریق شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

 

در این جلسه فوق‌العاده، پس از بررسی اصلاحات مجلس شورای اسلامی در مورد مغایرت‌های اعلامی هیئت عالی نظارت مجمع برای بودجه ۱۴۰۲، در تبصره‌های ۱، ۲، ۴ و الحاقات آنها، پذیرفته شد ایرادات رفع شده است.

 

همچنین در این بررسی‌ها، مواردی که مجلس، مصوبات خود را اصلاح نکرده و مغایرت‌های آن با سیاست‌های کلی رفع نشده، با تبادل نظرات و آرای اعضای هیئت نظارت احصاء شد. برخی از این مصوبات اصراری در قالب اختلاف مجلس و شورای نگهبان از حیث مصلحت در صحن مجمع، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

در این جلسه علاوه بر اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، رئیس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگانی از بانک مرکزی و ستادکل نیروهای مسلح و دبیران کمیسیون‌های نظارت، اقتصادی و حقوقی دبیرخانه مجمع حضور داشتند.

 

بررسی سایر اصلاحات بودجه ۱۴۰۲ به جلسه فوق‌العاده نوبت عصر هیئت عالی نظارت موکول شد که در آن پس از بررسی اصلاحات مجلس شورای اسلامی در مورد مغایرت‌های اعلامی هیئت عالی نظارت مجمع برای بودجه۱۴۰۲، در بندهایی از تبصره‌های ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۹ و الحاقات آنها پذیرفته شد، ایرادات رفع شده است و در مواردی از جمله بندهای الحاقی تبصره ۶، ۹ و۲۰ نظر به باقی بودن اشکال دادند.

 

همچنین در این جلسه مشخص شد که نمایندگان مجلس بر مصوبات خود در بندهایی از جمله بندهای ج، هـ، ک و ی تبصره ۱، بند الحاقی ۶ و ۷تبصره ۱، بند د تبصره ۲، بند الحاقی تبصره ۴ و بندی از تبصره ۶ اصرار کرده‌اند که در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام از منظر مصلحت بررسی خواهد شد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.055 seconds.