.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
ذکر فضائل و یاد حضرت علی (ع)؛ برترین عبادت‌ها
خداوند برای امیرالمومنین (ع) فضائلی قرار داده اند که قابل شمارش نیستند و فردی که به ذکر فضائل ایشان بپردازد، خداوند گناهان او را می‌آمرزد.
ذکر فضائل و یاد حضرت علی (ع)؛ برترین عبادت‌ها

شمال نیوز : در سیزدهم رجب سال ۳۰ عام الفیل، به دنیا آمدن حضرت علی (ع) در خانه کعبه اتفاقی خاص و منحصربفرد در تاریخ بشریت بود.

 

مادر ایشان فاطمه، جزء نخستین زنانی بودند که به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ایمان آوردند و پیش از بعثت، از آیین حضرت ابراهیم (ع) پیروی کردند و زنی بودند که بسیار مورد احترام پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بوده و پدر حضرت علی (ع) هم حامی پیامبر اکرم (ص) بوده اند.

 

به دنیا آمدن امیرمؤمنان (ع) در درون خانه خدا فضیلتی است که محدّثان شیعه و دانشمندان به آن اشاره کرده اند؛ به طوری که محمد مالکی گفته است: علی (ع) در داخل خانه خدا در مکه، روز جمعه، سیزدهم ماه خدا، رجب سال سی از عام الفیل به دنیا آمد و قبل از او، کسی در داخل خانه خدا به دنیا نیامده بود و این ولادت فضیلتی است که خدای بلند مرتبه، علی علیه السلام را به آن اختصاص داده است برای تجلیل او و بالا بردن مرتبه او و آشکار نمودن کرامت و بزرگواری او.

 

یزید بن قعنب هم گفته است: ما دیدیم که خانه خدا از پشت شکافته شد (محل مستجار) و فاطمه داخل خانه شد و ما دیگر او را ندیدیم و دیوار، دوباره به حال اوّل برگشت، به ذهن ما رسید که قفل در خانه خدا را باز کنیم، ولی باز نشد. پس دانستیم که این مسئله کاری است از طرف خدای عزیز و جلیل.

 

یکی از برترین عبادت‌ها یاد و ذکر امیر مومنان (ع) است 

 

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد، کارشناس و سخنران مذهبی، در مورد فضیلت‌های امیر مومنان (ع) بیان کرد: امام جعفر صادق (ع) فرموده اند که هیچ پیشامد سنگین و ناگواری برای پیامبر اکرم (ص) پیش نمی‌آمد مگر این که آن را نزد حلال مشکلات، حضرت امیر مومنان (ع) می‌فرستادند. چون اطمینان داشتند که حضرت علی (ع) گره گشا هستند و هنگامی که حضرت علی (ع) در مسیری حرکت می‌کردند جبرئیل در طرف راست و میکائیل در طرف چپ ایشان بودند و تا پیروز میدان نمی‌شدند، بازنمی گشتند. از اینرو، ذکر فضائل و یاد امیر مومنان (ع) جزء برترین عبادت هاست؛ به طوری که یکی از برترین عبادت‌ها یاد و ذکر امیر مومنان (ع) است و پیامبر اکرم (ص) فرمودند: خداوند برای برادرم، امیر مومنان (ع) فضائلی قرار داده اند که قابل شمارش نیستند و فردی که به ذکر فضائل ایشان بپردازد، خداوند گناهان او را می‌آمرزد. 

 

به گفته حجت الاسلام فرحزاد، حضرت علی (ع) پس از پیامبر اکرم (ص) از برترین شخصیت‌های عالم هستند و حضرت محمد (ص) فرموده اند: امیر مومنان، برترین انسان‌ها هستند و اگر کسی، حجت خداوند را انکار کند مرگ جاهلیت خواهد داشت و ناسپاسی و کفران نعمت ولایت کرده است.

 

این سخنران مذهبی ادامه داد: در قرآن و آیات این کتاب آسمانی، از امیر مومنان (ع) تعبیر به نعمت شده است. از اینرو، اگر ما زیر چتر امیر مومنان (ع) و چهارده معصوم (ع) برویم خداوند، معلم ما می‌شوند و همه چیز‌های دنیایی و آخرتی را به ما یاد می‌دهند و همه مشکلات برطرف می‌شوند چراکه ما از ولایت حضرت علی (ع) فاصله گرفته ایم و ۱۳ رجب زمان خوبی است که به دامان امیر مومنان (ع) بازگردیم.

 

او افزود: اگر مردم، محورشان را امیر مومنان (ع) قرار می‌دادند و بر محبت او اجتماع می‌کردند اصلاً خداوند متعال، جهنم را خلق نمی‌کردند و گرفتاری دنیا و آخرت نبود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.021 seconds.