.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
محصولات کم آب بر بکارید یارانه بگیرید
دولت در بودجه سال آینده به کشاورزانی که محصولات کم آب بر می‌کارند یارانه الگوی کشت می‌دهد.
محصولات کم آب بر بکارید یارانه بگیرید

به گزارش شمال نیوز ، عباسپور معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه با توجه به وضعیت منابع آبی و تغییرات اقلیمی اصلاح الگوی کشت مطالبه مردم، کارشناسان و دولت است، گفت:جهاد کشاورزی در حوزه زراعت و باغبانی کشت محصولات کم آب بر، مقاومتر و استراتژیک را بجای کشت محصولاتی که آب زیادی مصرف می‌کنند در دستور کار قرار داده است.

او افزود: دولت نیز برای اصلاح الگوی کشت در برنامه بودجه ۱۴۰۲ رقمی به عنوان مشوق در قالب یارانه الگوی کشت پیشنهاد داده است تا به کشاورزانی که محصولات کم آب بر اما استراتژیک می‌کارند پرداخت شود.

عباسپور گفت: این مشوق‌ها در قالب کود، بذر و نهال‌های یارانه‌ای جهت سوق دادن کشاورزان به اجرای الگوی کشت صحیح محصولات کشاورزی اختصاص می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه محصولات آب‌بر فراوانی اکنون کشت می‌شود، ادامه داد: دولت اگر می‌خواهد الگوی کشت جدیدی را به کشاورزان پیشنهاد کند باید حمایت‌های لازم را نیز از کشاورزان به عمل بیاورد.

او مشوق‌های یارانه‌ای را یکی از این حمایت‌ها دانست و گفت: خرید تضمینی این محصولات نیز باید در دستور کار دولت باشد بگونه‌ای که اگر به کشاورزان توصیه می‌شود رقمی کشت کنند برای بازار این محصول نیز فکری شود تا کشاورز به کاشت آن مححصول ترغیب شود

عباسپور افزود: حمایت تنظیم بازاری توسط دولت نیز باید بگونه‌ای باشد که محصول تولید شده در دست کشاورز نماند


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :





نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.033 seconds.