.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
چادرمشکی به زودی ارزان می شود
رئیس اتحادیه طاقه فروشان پارچه تهران از پیگیری‌های مستمر اتحادیه برای رفع مشکلات تولید، واردات و کاهش قیمت چادرمشکی در بازار خبر داد.
چادرمشکی به زودی ارزان می شود

به گزارش شمال نیوز ، آقای محمد ولد خانی رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه تهران با اشاره به افزایش قیمت چادر مشکی در کشور گفت: اکنون ۸۰ تا ۹۰ میلیون متر میزان مصرف پارچه در داخل کشور است که حدود ۱۰ میلیون متر در داخل کشور تولید و مابقی از طریق واردات به کشور انجام می شود که بیشتر واردات پارچه به صورت غیر قانونی است.

 

به گفته او، مطابق ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌ها مستقیم، کالا‌های فرهنگی معاف از مالیات هستند، ارزش افزوده بر روی پارچه  یا چادر مشکی باعث شده که قیمت چادر مشکی در کشور افزایش یابد، بنده مخالف افزایش قیمت پارچه و یا چادر مشکی در کشور هستیم.

 

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه تهران گفت: اگر شبکه توزیع کشور با هماهنگی و مجوز از اتحادیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این کالا به عنوان نماد فرهنگی اعلام کنند مالیات بر این کالا حذف شود و به طبع قیمت این نوع کالا کاهش می یابد.

 

ولدخانی گفت: با توجه به اینکه چادر مشکی یک کالای بدون جایگزین اساسی و ریشه در فرهنگ ایران اسلامی دارد، ساماندهی، مدیریت تولید، توزیع و مردم مداری این کالا در درجه اهمیت بالایی قرار دارد.

 

او گفت:در صورت تسهیل واردات قانونی اعم از معافیت مالیاتی  یا کاهش تعرفه واردات چادر مشکی مازاد نیاز بازار به صورت قانونی وارد کشور خواهد شد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.036 seconds.