.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
پرچمداری کشتی مازندران در مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی
مازندران این‌بار در آوردگاه مسابقات کشتی رنکینگ ۲۰۲۳ کرواسی چهار نماینده دارد تا یک‌بار دیگر تسلط این استان به عنوان شاگرد اول کلاس کشتی آزاد ایران برهمگان اثبات شود.
پرچمداری کشتی مازندران در مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی

به گزارش شمال نیوز، پس از پشت‌سر گذاشته شدن فرآیند گزینش تیم ملی کشتی آزاد، تکلیف ترکیب نهایی این تیم برای حضور در مسابقات رنکینگ کرواسی روشن شد و حسن یزدانی، علی سوادکوهی، رضا اطری و امیرحسین زارع نمایندگان مازندران در این دوره از رقابت ها خواهند بود.

 

در این ارتباط سرپرست هیات کشتی مازندران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهار کشتی‌گیر عنوان‌دار و آزادکار این استان در مسابقات کرواسی روی تشک کشتی خواهند رفت.

 

امید شایگان افزود : در سال‌های گذشته مسابقاتی مانند جام جهانی برای تیم های ملی کشتی بسیار مهم محسوب می شد، این در حالی است که تمامی کشتی گیران در جهان به دنبال موفقیت در رقابت های المپیک و پس از آن رقابت های جهانی هستند.

وی ادامه داد : بر همین اساس اولویت هیات کشتی مازندران و فدراسیون کشتی نیز در کرواسی میدان دادن به کشتی گیران با تجربه است و این مسابقات با توجه به حضور حریفان قدرتمند، برای آن ها محک و تجربه بسیار خوبی خواهد بود و فدراسیون به دنبال تکرار نتایج خوب در مسابقات جهانی پیش رو برای تیم‌های ملی است.

سرپرست هیات کشتی مازندران تصریح کرد : در این دوره از رقابت ها همانند مسابقات آسیایی و جهانی حضور کشتی گیران مازندرانی بسیار برجسته است و در بیشتر اوزان این دیار در اردوی تیم ملی نماینده دارد.

 

وی با اعلام این که از مجموع ۶ کشتی گیر آزادکار فراخوانده شده به اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای اعزام به کرواسی چهار نفر مازندرانی هستند، گفت: در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری، ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی، ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی و در ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع نمایندگان مازندران در این مسابقات هستند.

 

شایگان ادامه داد : میانگین سنی کشتی گیران اعزامی به آمریکا بین ۲۰ تا ۲۳ سال خواهد بود و از چند کشتی گیر مطرح همچون حسن یزدانی که ۲۷ سال سن دارد، علی سوادکوهی و امیرحسین زارع ۲۱ساله و رضا اطری که یک کشتی گیر با تجربه و پخته است نیز استفاده خواهد شد.

 

حضور کشتی‌گیران مطرح در کرواسی

 

مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی از روزهای ۱۲ تا ۱۶ بهمن در شهر زاگرب برگزار می‌شود و پژمان درستکار سرمربی و احسان امینی به عنوان مربی به همراه ملی‌پوشان راهی کرواسی خواهد شد.

 

اتحادیه جهانی کشتی روز گذشته استارت لیست این مسابقات را اعلام کرد که مهمترین غایب این مسابقات دیوید تیلور آمریکایی حریف سنتی حسن یزدانی است. در مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی نامدارانی مانند راوی کومار از هند، گنو پترواشویلی از گرجستان، حاجی‌علی‌یف از جمهوری آذربایجان، جی دن‌کاکس و کایل اسنایدر از آمریکا و سالکازانوف از اسلواکی حضور دارند.

 

غیبت دیوید تیلور آمریکایی موجب شده تا نگاه‌ها به سمت و سوی حریفان احتمالی حسن یزدانی در این مسابقات برود. مسوولان کشتی آمریکا در وزن ۸۶ کیلوگرم زاهید والنسیا و مارک هال را به کرواسی اعزام خواهند کرد. والنسیا در جام جهانی کشتی موفق به شکست علیرضا کریمی شده بود.

 

مبارزه‌های حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی یکی از مهمترین دیدارهای کشتی جهان در پنج سال گذشته بوده است. در پنج دیدار این ۲ نابغه کشتی، تیلور چهار بار و یزدانی یک مسابقه به برتری رسیده است. یزدانی در مسابقات جهانی اسلو در سال ۲۰۲۱ از سد جادوگر آمریکایی گذشت.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.04 seconds.