.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
دستگیری دزد طلا‌هایی که سر از لانه مرغ درآوردند
تصویر دزد سابقه داری که طلا‌های سرقتی را در لانه مرغ پنهان کرده بود در فیلم یک دوربین مداربسته، راز سرقت از خودرو‌ها را نیز فاش کرد.

 

   

 

شمال نیوز : چند روز قبل زن جوانی در تماس با پلیس ۱۱۰، از دستبرد سارقان به منزل مسکونی اش خبر داد و گفت: برای مدت کوتاهی منزل را ترک کردم، اما وقتی ساعتی بعد به خانه بازگشتم با صحنه عجیبی روبه رو شدم. سارق یا سارقان با شکستن قفل وارد منزلم شده همه طلا‌ها (حدود ۹۰ گرم) به همراه ۴۳ میلیون تومان دلار و یورو و یک دستگاه تبلت را به سرقت برده‌اند.

 

در پی اعلام این گزارش، تحقیقات پلیسی با صدور دستوری از سوی سرهنگ زنگنه رئیس کلانتری سیدی برای ریشه یابی سرقت مذکور آغاز شد. به همین دلیل گروهی از افسران کارآزموده دایره تجسس وارد عمل شدند و با بازدید میدانی از محل، رصد‌های اطلاعاتی را در حالی ادامه دادند که مال باخته به شوهر خواهرش مشکوک بود. طولی نکشید که «م- س» شوهر خواهر مال باخته زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفت و بررسی‌های نامحسوس وارد مرحله جدیدی شد.

 

در همین حال بود که ردزنی‌های اطلاعاتی به یکی از سارقان سابقه دار و حرفه‌ای رسید چرا که مال باخته در تماس تلفنی با افسران دایره تجسس مدعی شد: «برادرم در روز جمعه گذشته، جوانی را هنگام خروج از منزل شوهر خواهرم مشاهده کرده است که سماور زغالی طلایی رنگ سرقتی را در دست داشت.»

 

بنابراین گزارش، مشخصات ارائه شده از طرف شاکی، نیرو‌های تجسس را به سوی جوان ۱۸ ساله معتادی به نام «حمید- ب» سوق داد. او همان سارق حرفه‌ای بود که بار‌ها هنگام سرقت در حوزه کلانتری سیدی دستگیر شده بود، اما از مدتی قبل خبری از او نبود!

 

با به دست آمدن این سرنخ، ماموران انتظامی با مادر این جوان کریستالی، تماس گرفتند و از او درباره «حمید» پرسیدند، اما مادر وی اشک ریزان گفت: باز هم حریفش نشدم! این بار دست و پاهایش را با طناب بسته بودم تا ترک کند و دنبال خلافکاری نرود! ولی او طناب‌ها را برید و از چند روز قبل دوباره از خانه فرار کرد!

 

افسران دایره تجسس که پاتوق‌های محل حضور این سارق حرفه‌ای را می‌شناختند بلافاصله عملیات دستگیری وی را با هماهنگی قضایی در دستورکار قرار دادند. به همین دلیل، گروهی ویژه از نیرو‌های انتظامی به سرپرستی سروان اکبری رئیس دایره تجسس کلانتری سیدی موفق شدند این سارق حرفه‌ای را در منطقه‌ای از شهرک شهید رجایی دستگیر و به کلانتری هدایت کنند.

 

این متهم ۱۸ ساله که مدعی بود دیگر دور خلافکاری را خط کشیده است، وقتی در برابر شواهد و اسناد انکارناپذیر قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: اموال سرقتی را در یکی از پاتوق‌های استعمال مواد مخدر و از شخصی به نام «م- س» گرفتم و آن‌ها را در خانه مادربزرگم پنهان کرده ام.

 

دقایقی بعد افسران تجسس عازم منزل مادربزرگ این سارق جوان شدند و با هماهنگی مقام قضایی به بازرسی پرداختند. بالاخره برق طلا‌ها در لانه مرغ نمایان شد و کیف حاوی مقادیری طلا و زیورآلات در حالی از درون لانه مرغ کشف شد که بخشی از طلا‌ها از کیف بیرون ریخته بود.

 

در ادامه بازرسی‌ها نیز اموال سرقتی دیگر شاکی شامل سماور زغالی طلایی، لپ تاپ، مودم، قوری و ... از پشت تابلوی بزرگ تبلیغاتی مغازه‌ای بیرون کشیده شد که بخشی از آن روی دیوار منزل مادربزرگ وی قرار گرفته بود.

 

با دستگیری دو متهم دیگر که در این پرونده نقش داشتند ماجرای سرقت از منزل زیر ذره بین تحقیقات قرار داشت که ناگهان مال باخته دیگری با ورود به کلانتری فیلمی از دوربین مدار بسته را به نمایش گذاشت که سارقی به اموال داخل خودروی وی دستبرد زده بود. افسران تجسس در همان نگاه اول به فیلم مذکور، بلافاصله سارق جوان را شناسایی کردند چرا که او کسی جز «حمید- ب» (سارق دستگیر شده) نبود!

 

بررسی این فیلم نشان داد که جوان کریستالی ۱۸ ساله حدود ۲ ماه قبل نیز به خودروی یکی دیگر از مال باختگان دستبرد زده است. با گره خوردن ماجرای دزدی از منزل به سرقت از خودروها، تحقیقات افسران دایره تجسس کلانتری سیدی مشهد برای کشف سرقت‌های احتمالی دیگر اعضای این باند ۳ نفره آغاز شد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.037 seconds.