.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
همایش سراسری کانون های وکلای دادگستری های ایران آغاز شد
چهل وهشتمین همایش سراسری کانون های وکلای دادگستری های ایران در بابلسر آغاز به کار کرد.
همایش سراسری کانون های وکلای دادگستری های ایران آغاز شد

به گزارش شمال نیوز، محمود کناررودی دبیر همایش سراسری کانون‌های وکلای دادگستری‌های ایران صبح چهارشنبه در این همایش، با بیان اینکه برخورداری از حق دفاع مستقل با چالش‌های بسیاری در طول سال‌ها روبرو بوده است، گفت: برخی از این چالش‌ها شامل تهیه و تدوین، تصویب و اجرای آئین نامه لایحه قانونی استقلال، تصویب قانون مجوزهای کسب و کار، طرح تصویب نمایندگان حقوقی شرکت‌ها و اشخاص حقوقی بوده است.

وی ادامه داد: خشونت ورزی لفظی و فیزیکی علیه وکلای دادگستری‌ها، فقدان امنیت جانی و روانی وکیل و تبلیغ علیه وکلای دادگستری در رسانه‌ها، وجود مؤسسات غیرمجازی حقوقی و موازی کاری در کارکرد این نهاد نیز از دیگر مشکلات و چالش‌ها بوده است

وی افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر قوانین غیراستاندارد در مجلس اصلاح شود و تصویب آئین نامه‌ای که بخشی از مواد آن رکن استقلال وکیل و کانون وکلا را نشانه گرفته است با توجه به جایگاه داخلی و بین المللی کانون وکلا از جمله درخواست‌ها است.

کناروردی یادآور شد: تحقق آرمان‌های قانون اساسی از طریق دسترسی به وکیل مستقل تضمین کننده حقوق قانونی شهروندان به شمار می‌رود و باید بستر مناسبی برای دفاع از حقوق عامه با وجود وکیل مستقل فراهم شود.

دبیر همایش سراسری کانون وکلای دادگستری‌های ایران تصریح کرد: این کانون برای بهره مندی تمامی شهروندان برای دفاع برابر تمام تلاش و اهتمام خود را به کار خواهد بست.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.025 seconds.