.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
جهان در حال تغییر است، ثابت قدم باشیم!
عباس محمدیان/ مدیرکل تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جهان در حال تغییر است، ثابت قدم باشیم!

 

شمال نیوز: جهان در حال تغییر است. آنان که با جهان بینی توحیدی به ماجراها می نگرند آن را «سنت الهی» می دانند. کسانی هم که رابطه ای با آسمان ندارند و نگاه شان به اسباب زمینی است، این را گذر ناگزیر تاریخ می دانند. هر قدرتی را و هر تمدنی را -لاجرم- آغاز و پایانی است. آمریکا هم از این قاعده مستثنا نیست، چنان که شوروی نبود. چنان که قدرت های جهانی پیش از این نبودند.

 

شاید در نگاه برخی ها غیرممکن بنماید ماجرا، اما آنان که تاریخ را خوانده اند، بی هیچ تعجبی، به مقوله پایان تمدن غرب و استیلای قدرت مطلقه آمریکا باور دارند. در این هندسه، سخن از آغاز افول آمریکا، حرف جدیدی نیست. نشانه هایش را هم در چند سال جدید، پر شمار می شود فهرست کرد. از خطاهای راهبردی محاسباتی هیئت حاکمه آمریکا- اعم از جمهوری خواه ترامپی یا دموکرات بایدنی- در رویداد های جهانی بسیار می شود گفت. از تنها ماندن آمریکای ترامپ تا به طنز گرفتن بایدن در افکار عمومی. رهبر فرزانه انقلاب هم در سخنرانی 11 آبان امسال به تبیین این مهم پرداختند. خطای محاسباتی در افغانستان، عراق، سوریه و اخیراً لبنان در قضیه اخیر تعیین خط لوله گازی، و... را فهرست کردند و بر انحطاط اخلاقی جامعۀ آمریکایی انگشت گذاشتند که عامل سقوط همۀ تمدن های پیشین بوده است. حضرت آیت الله خامنه ای، به گذشته و حال این کشور اشاره و یکی دیگر از تفاوت های آمریکای دیروز و آمریکای امروز را، اتفاق نظر بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی دنیا مبنی بر روند رو به افول آمریکا دانستند و افزودند: "نشانه‌های این افول آشکار را می‌توان در مشکلات بی‌سابقۀ داخلی آمریکا در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و اخلاقی تا اختلافات و دو دستگی‌های خونین داخلیِ آمریکا مشاهده کرد." ایشان با تحلیل داده های متقن و گزاره های خبری معتبر از شکل گیری نظم جدید جهانی گفتند که آمریکا نه تنها قدرت مطلق نیست که جایگاه خود را از دست می دهد و "اولین خط اساسی از نظم جدید، «انزوای آمریکا» است."

 

«انتقال قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی از غرب به آسیا» و «گسترش منطق و جبهۀ مقاومت» نیز خطوط اساسی دوم و سوم از نظم جدید جهانی است که عملاً آمریکا را نه تنها از جایگاه اول به زیر می کشد که او ناچار خواهد شد دست و پایش را از نقاط مختلف جهان جمع کند. او که دستش را جمع کند و پایش را پس بکشد، استعمار و استکبار، در نقطۀ هزیمت قرار خواهد گرفت و مثل سفره ای که غذاهایش مسموم است، جمع خواهد شد. آن وقت همان طور که رهبر انقلاب تبیین می کنند،" ایران عزیز به علت برخورداری از خصوصیات برجسته‌ای همچون «نیروی انسانی با هوش و با استعداد»، «منابع طبیعی متنوع و فراوان»، «موقعیت جغرافیایی حساس و ممتاز» و از همه مهمتر «منطق والای حکومتی و تمدنی» می‌تواند جایگاه برجسته‌ای در نظم جدید داشته باشد." این است که دشمنان هر روز طرحی نو از توطئه در می اندازند تا ما را زمین گیر کنند که اگر بتوانند زمین را هم مثل فرشی از زیر پای ما خواهند کشید.

 

آنچه امروز شاهد آنیم یک برگ از همان کتاب قطور توطئه هاست. انقلابیگری و ملی گرایی و ایران خواهی اقتضا می کند با هوشیاری در برابر این جنگ ترکیبی، ترکیب برنامه هاشان را به هم بزنیم و با تجزیه و تحلیل دقیق ماجرا از ترکیب بسته دیگر در فرداها نیز جلوگیری کنیم. با منطق مقاومت و فعال سازی ظرفیت های داخلی و تدبیر امور می توانیم امید به فرداهای روشن را دو چندان کنیم. این شدنی است بحول الله و قوته. ان شاالله


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.074 seconds.