.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
آماده سازی شرایط دانشگاه ها برای برگزاری میزهای گفتگو
دانشگاه علم و صنعت اعلام کرد: به زودی با فراهم شدن شرایط میزهای گفتگو، کرسی‌های آزاداندیشی و روش‌­های مناسب دیگر برای مباحثات پیرامون مسائل روز برگزار خواهد شد.
آماده سازی شرایط دانشگاه ها برای برگزاری میزهای گفتگو

به گزارش شمال نیوز به نقل از دانشگاه علم و صنعت، در پی بروز ناآرامی‌های اخیر، دانشگاه علم و صنعت با صدور بیانیه‌ای خطاب به دانشجویان، مواردی را در جهت رفع نگرانی‌ها و تنویر افکار عموم دانشجویان تبیین کرد.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

«به نام خدا

 

دانشجویان عزیز دانشگاه علم و صنعت ایران
 باسلام؛

 

دانشگاه وظیفه خود می‌­داند هرآنچه را که ممکن است موجب بروز دغدغه و ناآرامی‌­های فرهنگی شما دانشجویان گرانقدر در این محیط علمی شود، پیگیری و بررسی نماید و با اطلاع‌رسانی به هنگام، بستری آرام برای شتاب‌بخشی به حرکت کاروان علمی و آموزشی را فراهم گرداند.»

 

اکنون در همین راستا لازم می‌­داند موارد زیر را جهت رفع برخی نگرانی‌­ها و تنویر افکار عمومی به اطلاع برساند:

 

۱- دانشگاه مرجع پرورش و توانمندسازی نیروهای جوان و آماده‌سازی آنها به عنوان فعالان پیش­ران برای حرکت جامعه به سوی تعالی و سعادت است. از این رو نه تنها نباید تحت تأثیر عوامل بیرونی، قافله علم‌آموزی را در حرکت شتابان خود باز دارد، بلکه باید به عنوان عامل تأثیرگذار با تجهیز به علم و دانش و رفع هرآنچه که ممکن است مانع تحقق این مقصود شود، نقش مورد انتظار خویش را در جامعه ایفاء نماید.

 

۲- مسؤولین دانشگاه، صیانت از فردفرد دانشجویان این مجموعه عظیم علمی را وظیفه خود می‌­دانند و در همین راستا به لطف الهی و با پیگیری‌­هایی که به عمل آورده ­اند، اقدامات لازم برای آزادی تنها دانشجوی بازداشتی بیرون دانشگاه، صورت گرفته و دستور قضایی آزادی نامبرده صادر شده است.

 

۳- آماده‌سازی شرایط برای بحث و گفتگو، تضارب آراء و تبادل نظرات، متناسب با شأن فرهیختگان از وظایف ذاتی دانشگاه است که همواره می‌­تواند راهگشای موانع و معضلات باشد. بدیهی است شرایط فعلی نیز از این قاعده مستثنی نیست و به زودی با فراهم شدن شرایط برگزاری میزهای گفتگو، کرسی‌های آزاداندیشی و روش­های مناسب دیگر برای مباحثات پیرامون مسائل روز بهره­‌گیری خواهد شد.»


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.049 seconds.