.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
فرمانده کل سپاه: جوانانی که به خیابان می‌آیند دوست و دشمن را بشناسند
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به جوانان عزیزمان عرض می‌کنیم وقتی به خیابان می‌آیید پشت سرتان را نگاه کنید که امتداد مسیری که در آن هستید به یک عده قلیل می‌رسد. ما شما را دوستان خودمان می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم دشمن به شما تعرض کند.

 

   

 

به گزارش شمال نیوز ، سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش یاد‌ها و نام‌ها (تجلیل از فرماندهان راوی تاریخ شفاهی و رونمایی از آثار جدید پژوهشی و اسنادی) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان داشت: دشمنان نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگی می‌دانند، می‌گویند "نفوذتان را قطع کنید. "، بعد می‌خواهند ما را احاطه و به درون سرزمین‌مان جاری کنند. ما هر درسی را بلدیم جز دیکته‌ای که شما بگویید.

سرلشکر سلامی گفت: می‌خواهند با اغوا و فریب جوان‌ها را به درون خیابان‌ها بکشانند. این آخرین سیاست دشمن است. ما کار آزموده‌ایم. کافی است دشمن را بشناسیم. نداشتن شناخت، موجب شکست است. به جوانان عزیزمان عرض می‌کنیم وقتی به خیابان می‌آیید پشت سرتان نگاه کنید که امتداد مسیری که در آن هستید به این عده قلیل می‌رسد. شما فرزندان این مملکت هستید. ما برای همه دفاع می‌کنیم، حتی برای آن‌هایی که به دلیل فریب و اغوای دشمن ما را دوست ندارند. وقتی از استقلال کشور دفاع می‌کنیم، شناسنامه کسی را نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: ما شما را دوستان خودمان می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم دشمن به شما تعرض کند. موقعیت خود را نسبت به دوست و دشمن مشخص کنید. آن‌هایی که از شکسته شدن قلب‌های به هم پیوسته و ناامنی خوشحال می‌شوند و مستقیم تصاویر آتش سوزی را نشان می‌دهند دوستان شما نیستند. این‌ها همان کسانی هستند که ثروت ما را به غارت بردند. ملت ایران بسیار آگاه است.

سردار سلامی عنوان کرد: ملت ایران آگاه و بصیر دشمن را تحویل نگرفت. ذبح شدن و قربانی شدن ملت در راه آرزوی این ملت، آرزوی ماست. بزرگترین آرزوی ما قطعه قطعه شدن در برابر فتنه‌های دشمن است. به دشمنانمان آمریکا انگلیس و سعودی‌ها و این‌هایی که از طریق رسانه‌های مخرب و ویرانگر تلاش می‌کنند هشدار می‌دهیم که ما شما را می‌شکنیم. شما راهی به این سرزمین ندارید.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: جوانان ما آگاه هستند، آن‌ها برمی‌گردند و در صف مقابل شما می‌ایستند. ما مردم و جوانان مان را می‌شناسیم. پرچم را به دست می‌گیرند. آرام و مطمئن حرکت می‌کنند. ملت ما آماده و مستحکم و بیگانه ستیز هستند. می‌دانند کجا باید عمل کنند. ما رهبری داریم که بار‌ها شما را خلع سلاح کرده و شکست داده است. راه بر شما بسته و شکست خورده‌اید. در دایره معارف سیاسی این ملت شکست معنا ندارد. ما این راه را به قوت مردم شریف ادامه می‌دهیم. این روز‌ها موج اقتدار را دیدید.

سلامی عنوان کرد: پیشکسوتان جهاد هرگز در برابر دشمن کم نیاوردند و بی‌اعتنا به قدرتی که شرق و غرب به صحنه آورده بود، سرزمین‌های اشغالی را آزاد کردند.

وی ادامه داد: آن‌ها هیچ واهمه‌ای از شکوه ظاهری و هیبت دشمن نداشتند. وقتی آرایش دشمن را می‌دیدند با گام‌هایی ثابت‌تر پیش می‌رفتند. آن‌ها کسانی بودند که رفیع‌ترین قله‌های کشور را فتح کردند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: آن‌ها اجازه ندادند سیمای زیبای استقلال کشور ضربه ببیند. زخمی شدند، بر زمین افتادند، اما شکوه آفریدند. تمام فضیلت‌ها را معنا کردند. برخی از آن‌ها رفتند. آن‌ها رفتند تا ما بمانیم. ایران بماند. نوامیس ما امنیت داشته باشند. رفتند تا منزلت، شکوه و عظمت جهانی بیابیم و ایران جهانی شود.

فرمانده کل سپاه گفت: آن‌ها رفتند تا دشمن به ما نگوید تو به عنوان ایرانی این مقدار باید در علم پیشرفت کنی. رفتند تا دشمن نگوید حق هسته‌ای شدن و پیشرفت فضایی نداری. رفتند تا دشمن نگوید تو با کسی دوست باش که ما می‌گوییم.

وی افزود: آیا می‌توان از این همه عظمت چشم پوشید و دستاورد‌های این جماعت فداکار که در هیچ کجای عالم تکرار نمی‌شود را ندید؟ آیا می‌توان آزادی از اسارت قدرت‌ها را از دست داد و قدرت‌ها دوباره بر ما مسلط شوند؟

سرلشکر سلامی عنوان کرد: جاده و بیرق استقلال برافراشته شده است. ایران شاید جزو معدود سرزمین‌هایی باشد که هیچ بیگانه سلطه طلبی بر آن راه ندارد. این گنجینه دفاع مقدس است که به مردم روح می‌بخشد و به آن‌ها جرات می‌دهد.

وی افزود: دفاع مقدس نقطه آغاز بود. آن‌ها نمی‌خواهند ما آزاد، مستقل، سرافراز، بزرگ و آباد باشیم. نبردی بین آن‌ها که نمی‌خواهند و ما که می‌خواهیم وجود دارد.

سرلشکر سلامی گفت: دشمن رها نکرد و از زوایای مختلف به سمت ما آمد تا ملت ایران را گرفتار کند. از همه ابزار‌ها بهره برد و تحریم کرد. ملت عزیز ایران تحت هدایت‌های رهبر عزیز و حکیم، ایستاد و از فراز تحریم‌ها عبور کند. قرار بود تحریم‌ها ما را فلج و تسلیم کند. تحریم نسخه تسلیم بود، اما آیا این اتفاق صورت گرفت؟

وی بیان کرد: هرآنچه در صفحات مجازی راهبردی دشمن دیده می‌شود، با انچه واقعیت دارد، تفاوت دارد. دشمن هرآنچه بضاعت داشت به صحنه آورد. مشکلات وجود دارد، اما ربطی به اراده دشمن ندارد. دشمن از راه تهاجم فرهنگی برای تسخیر قلب‌ها و ذهن ها، پشیمان سازی ملت ایران و سست کردن اراده ملت ایران آمد. با همه ابزار‌ها آمد و هنوز هم است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد:، اما از آن سو آن رود خروشان اربعین را می‌بینید. اجتماع غدیر را می‌بینید. اجتماع نونهالان و نوجوانان را هم در ورزشگاه آزادی برای خواندن سرود می‌بینید. دشمن می‌خواهد دین گریزی را در قلب جوانان ما نهادینه کند، اما ما صف‌های فشرده جوانان مدافع حرم را می‌بینیم.

سلامی گفت: ما از تحریم گذشتیم. کمتر کسی می‌تواند این حرف را بزند، از بس که دشمن ساز و دهل می‌زند. شجاع باشید و بگویید که مردم ایستاده‌اند. در هر صحنه‌ای در دوردست و در نزدیک دشمن شکست خورده است. دشمن در همه جا شکست خورده است. فقط گریخته است. آیا شمایلی که امروز آمریکا در منطقه دارد با بیست سال گذشته قابل مقایسه است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: دشمن اکنون به دنبال جبران شکست‌ها، یک جنگ رسانه‌ای و سیاسی را آغاز کرده است. شما نشانه‌های تهاجم دشمن برای جبران آن شکست‌های سخت را می‌بینید. می‌خواهند اجازه ندهند به نام اسلام، جغرافیایی وجود داشته باشد. نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگی می‌دانند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.026 seconds.