.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه : سوآپ نفت در خزر فعال می شود
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه : سوآپ نفت در خزر فعال می شود

صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: سواپ نفر خزر در مازندران برای توسعه صادرات و تجارت فعال می شود.

 

به گزارش شمال نیوز، مهدی صفری در گفتگویی با بیان این که اولویت دولت تقویت مبادلات تجاری با کشورهای همسایه است، افزود: ترانزیت کالا به وسیه دریا، خشکی، دریا و جاده ای از برنامه ها است و در این راستا فعال کردن کریدور - شمال جنوب در دستور کار است.

 

وی با اظهار اینکه ظرفیت تجاری در کریدور شمال - جنوب طی سال قبل دو برابر شده است، افزود: ظرفیت این مبادلات از پنج تا ۱۰ میلیون تن به ۲۰ میلیون تن در سال جاری خواهد رسید و در ایجاد شغل و ارزآوری نقش مهمی دارد.

 

وی با تاکید بر رفع برخی موانع از جمله مشکل موجود در بندر امیرآباد تصریح کرد:باید این بندر زودتر به اسکله رو - رو مجهز شود و کشتی های مجهز بتوانند در آن پهلو گیرند.

 

صفری با بیان اینکه سوآپ نفت در مازندران باید راه اندازی شود، گفت: همچنین با کشورهای همسایه به ویژه روسیه و قزاقستان برای صادرات صیفی جات و مصالح ساختمانی رایزنی و هماهنگی کردیم و تا سقف پنج میلیارد دلار و قزاقستان تا سه میلیارد دلار مصالح ساختمانی و صیفی جات طی بازه زمانی دو ساله صادر می شود.

 

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با اشاره به بازار بزرگ چین گفت: مجوز لازم برای صادرات محصولات مرکبات، آبزیات و شیلات را گرفتیم و به زودی مجوز صادرات عسل نیز گرفته می شود.

 

وی افزود: با سفیر ایران در چین هماهنگی کردیم تا ارتباط لازم را برای صادرات محصولات به چین به استانداری و اتاق بازرگانی مازندران برقرار کند و اگر استان برای صادرات تعهدی می دهد نباید به دلیل مسائل داخلی آن را متوقف کند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.013 seconds.