.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
آیین تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری مازندران برگزار شد
جلسه تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری مازندران با حضور معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دستیار ویژه استاندار مازندران،

 

شمال نیوز: جلسه تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری مازندران با حضور معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دستیار ویژه استاندار مازندران، روسای دانشگاه‌ها و مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان در محل سالن آمفی تئاتر شهدای گمنام دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.

 

به گزارش شمال نیوز به نقل از پارک علم و فناوری مازندران  ، در این مراسم دکتر قربانعلی نعمت زاده به عنوان رئیس پارک علم و فناوری مازندران معارفه و از زحمات دکتر علی معتمدزادگان، که به مدت هشت سال ریاست پارک علم و فناوری مازندران را بر عهده داشت نیز تقدیر شد.

 

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین، بر استفاده از فضای موجود بلااستفاده و امکانات در مازندران تاکید کرد و گفت:در ناحیه نوآوری شریف در تهران نهادهای علمی مانند پارک علمی ،دانشگاه و مرکز تحقیقات در کنار هم قرار دارند که امیدواریم در استان این ظرفیت فراهم شود و پردیس مشترک دانشگاه علوم کشاورزی با پارک علم و فناوری مازندران را داشته باشیم.

 

خیرالدین از استاندار مازندران درخواست کرد تا در ستادویژه دانش بنیان از پارک علم و فناوری استان حمایت کند و زمین مناسب را در اختیار این نهاد قرار دهد.

 

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با یبان اینکه با دو تا سه هکتار زمین کاری انجام نمی شود، افزود: در مازندران نخبگان توانمندی داریم و از نظر نیروی انسانی کمبود نداریم  و با رفع مشکلات زیرساختی مثل زمین  به پیشرفت لازم می رسیم.

 

دکتر خیرالدین تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان به نیاز بازار توجه داشته باشند و محصولات مورد تقاضا تولید کنند.

 

معاون وزیر علوم اضافه کرد : در همین راستا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری سامانه نظام ایده ها و  نیازها را راه اندازی کرده است که نیازهای بازار در این سامانه وارد می شود و شرکت های دانش بنیان با اطلاع از نیازها دست به تولید می زنند . 

 

وی گفت : راه اندازی این سامانه باعث شد تا ارتباط خوبی میان بخش صنعت با حوزه پارک های فناوری ایجاد شود.

 

خیرالدین با برشمردن برخی از مشکلات در مسیر تبدیل فناوری به نوآوری توضیح داد: درگیری های اداری برای صدور مجوز تولید انبوه و تجاری سازی معضلی است که این شرکت ها با آن مواجه هستند.

 

وی به تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: قرار شد تا پارک های علم و فناوری مورد ارزیابی قرار گیرند و واحدهای فناورارزیابی شده بتوانند به شرکت دانش بنیان نوع سه تبدیل شوند و از تمامی تسهیلات و خدمات دانش بنیان نوع یک و دو استفاده کنند.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.016 seconds.