.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
آیت الله لائینی :نظام بانکی را با دانش بنیان اسلامی کنیم
نماینده ولی فقیه در مازندران با اظهار اینکه نظام بانکی را با دانش بنیانی اسلامی کنیم، خواستار حذف پیچ وخم های اداری در سیستم بانکی شد.

به گزارش شمال نیوز، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با تاکید بر تصمیم گیری درباره نظام بانکی اظهار داشت: اگرچه برخی از فقها در زمینه کارمزد حرفی ندارند اما می‌توان هزینه‌ها را جداگانه حساب کرد.

وی با بیان اینکه برخی از مردم دغدغه سود تسهیلات را دارند، ادامه داد: حذف این کارمزد و سود سبب می‌شود تا افراد مؤمن سرمایه دار، سرمایه‌های خود را در بانک‌ها قرار دهند.

وی بر لزوم دانش بنیان کردن نظام بانکی تاکید کرد و گفت: پیچ وخم اداری حاکم بر نظام بانکی باید پرچیده شود و نظام بانکی را با دانش بنیان کردن، اسلامی کنیم.

آیت الله لائینی با عنوان اینکه برخی انسان‌ها نگاهشان به غرب است، تصریح کرد: چرا در زمینه نظام بانکی از آنها یاد نمی‌گیریم زیرا میزان سود تسهیلات آنها بسیار پایین‌تر است.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه با دانش بنیان کردن می‌توان در سیستم بانکی تحول ایجاد کرد، گفت: باید به برکت در نظام بانکی توجه کنیم و نباید نگاه مادی و سودمحور داشت.

وی ادامه داد: در نظام بانکی و پولی باید به مفهوم توکل، قرض الحسنه، حذف سود، گره گشایی از مردم توجه کنیم و علاوه بر این بلندپروازی‌ها را کم کنیم و نیازی نیست که در مناطق گران و لوس، بانک‌ها شعبه داشته باشند./مهر

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.028 seconds.