.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
کدام استان‌ها بیشترین تورم را در تیر ماه داشتند؟
پیشتازی استان مازندران در نرخ تورم تیرماه 1401 !
شمال نیز : در حالی مازندران جزو استان های پیشتاز در تورم تیرماه ۱۴۰۱ قرار گرفت که در گذشته نیز بارها این استان در ردیف استان های با تورم بالا قرار داشت .
پیشتازی استان مازندران در نرخ تورم تیرماه 1401 !

شمال نیوز : در تیرماه ۱۴۰۱ استان‌های سیستان و بلوچستان و همدان کمترین نرخ تورم شهری و روستایی را داشتند. سه استان کهگیلویه و بویراحمد و مازندران و قزوین دارای بیشترین تورم روستایی و شهری بودند. استان تهران از این نظر در جایگاه پنجم تا ششم قرار داشت.

 

چندی پیش مرکز آمار ایران گزارش تورم ماه تیر سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد. در این گزارش نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشوری به صورت میانگین ۴۰٫۵ درصد ثبت شده بود.در این ارزیابی سهم تورم اقلام خوارک، آشامیدنی و دخانیات ۵۴٫۶ واحد درصد و سهم تورم اقلام غیر خوراکی و خدمات ۳۳٫۲ واحد درصد بود.در ادامه همین سلسله گزارش‌ها، مرکز آمار ایران گزارش تورم مصرف کننده تیرماه ۱۴۰۱ را به تفکیک استانی منتشر کرد.براساس این گزارش استان‌های سیستان و بلوچستان و همدان با ۳۵٫۴ و ۳۵٫۹ درصد واحد کمترین نرخ تورم را در ماه گذشته داشتند.همچنین استان‌های کهگیلویه و بویر احمد و مازندران به ترتیب با ۴۷٫۶ و ۴۶٫۱ دارای بیشترین نرخ تورم بودند.استان تهران نیز با نرخ تورم ۳۸٫۶ واحد درصد در مرتبه پنجمین استان با تورم پایین قرار داشت.

 

مطابق این اطلاعات برای تیرماه امسال بیشترین نرخ تورم شهری با ۴۶ و ۴۵٫۷ واحد درصد از آن شهرهای استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و مازندران بود.

 

در مقابل شهرهای دو استان سیستان و بلوچستان و همدان نیز با ۳۴٫۷ و ۳۶٫۳ واحد درصد تورم در مرتبه کم تورم ترین استان‌های کشور بودند.

 

کدام استان‌ها بیشترین تورم را داشتند؟ رتبه استان تهران از بابت تورم شهری با ۳۸٫۶ درصد در مرتبه ششم کشوری قرار داشت.

 

تورم روستایی چقدر شد؟

 

به گزارش تجارت‌نیوز،در رابطه با تورم روستایی نیز مطابق داده‌های اخیر مرکزآمار ایران، روستاهای دو استان همدان و سیستان و بلوچستان با ۳۴٫۹ و ۳۶٫۷ درصد واحد به عنوان کم تورم‌ترین استان کشور شناخته شدند.

 

در مقابل روستاهای دو استان کهگیلویه و بویراحمد و قزوین با ۵۰٫۷ و ۴۷٫۶ درصد واحد در صدر پرتورم ترین روستاهای کشور بودند.

 

روستاهای استان تهران نیز با ۴۰٫۲ درصد واحد تورم در رتبه پنجم کشوری قرار داشتند.

 

برای میانگین تورم کشوری روستایی نیز در تیر ماه ۱۴۰۱ عدد ۴۳٫۲ ثبت شد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.014 seconds.