.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
آزیر خطر بازهم به صا درآمد ....
شیب ملایم کرونا در مازندران/ شیوع مجدد کرونا نگران‌کننده است
شمال نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شیوع مجدد کرونا در استان ابراز نگرانی کرد و گفت: طی روزهای اخیر با وجود ثبات نسبی مجموع بستری شدگان در بیمارستان‌ها، موارد تست مثبت کرونا در عموم مردم افزایش یافته است.

 به گزارش شمال نیوز، روزهای کرونایی درحالی سپری می‌شود که شاهد افزایش شمار موارد ابتلا در استان مازندران هستیم.

این درحالی است که طی ماه‌های اخیر مازندران روزهای آرام کرونایی را سپری کرده ولی متاسفانه آژیر خطر کرونایی مجدد به صدا درآمده است‌.

عباس علی‌پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره از افزایش موارد مثبت تست کرونا در استان خبرداد و گفت: طی روزهای اخیر با وجود ثبات نسبی مجموع بستری شدگان در بیمارستان‌ها، موارد تست مثبت کرونا در عموم مردم افزایش یافته است.

وی به ابتلای بالا زائران مازندرانی عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: طبق بررسی‌ها میزان ابتلا زائرین در سایر استان‌های کشور حدود ۵ درصد است اما این عدد در مازندران به حدود ۳۰ درصد می‌رسد که نگران‌کننده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نسبت به عادی‌انگاری مردم در برابر  بیماری کووید ۱۹ هشدار داد و  بیان کرد: افزایش موارد تست مثبت ابتلا به کرونا در مازندران احتمالا سبب بیشتر شدن تعداد بیماران سرپایی و بستری‌ها در هفته‌های آتی خواهد شد.

علی‌پور تصریح کرد: بررسی‌های موارد جدید مبتلایان به کرونا  در استان حاکی از آن است که  بیش از پنج ماه از تزریق واکسن این افراد گذشته و به نظر می‌رسد به دلیل کاهش سطح ایمنی در این افراد، موارد ابتلا در زائران رخ داده است؛ از این رو لازم است تمامی افرادی که واکسن دز سوم را تزریق نکرده‌اند برای دریافت آن مراجعه کنند.

وی ادامه داد: همچنین لازم است بر اساس آخرین دستورالعمل ستاد کرونای کشور، همه افراد در محیط‌های سربسته حتما از ماسک استفاده کرده و تهویه فضای سربسته را به‌خوبی رعایت کنند و در انتها از عدم رعایت موارد قانونی فوق در ادارات و سازمانهای رسمی انتقاد کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شیوع مجدد کرونا در استان ابراز نگرانی کرد و گفت: هرچند در حال حاضر روند افزایش کرونا در استان با شیب بسیار ملایمی در حال افزایش است، ولی ادامه عادی‌انگاری‌ها و فاصله گرفتن مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق نکردن دز سوم واکسن می‌تواند احتمال وقوع پیک مجددا کرونا در استان را افزایش دهد./فارس

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.019 seconds.