.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
تلخی خرداد به کام ۱۳ مسافر دریا
امواج دریای خزر در خرداد ماه امسال جان ۱۳ نفر را گرفت.

به گزارش شمال نیوز، کریمیان رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: ۱۳ نفر خردادماه امسال در آب‌های ساحلی استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۱ نفر مرد و ۲ نفر خانم بودند.

به گفته او ناجیان غریق مستقر در سواحل مازندران در این مدت ۱۵۵ نفر را از مرگ حتمی در دریا نجات دادند که ۱۱ نفر آن‌ها برای درمان به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

طرح سالم سازی دریا با حضور۴۷۰ ناجی غریق از خردادماه در مازندران آغاز و مقرر شده بود با توجه به آزادسازی گسترده سواحل این تعداد از اول تیرماه به هزار و ۲۰۰ نفر برسد.

رجبی مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری پیشتر گفته بود با توجه به آزادسازی ۶۰ کیلومتر از نوار ساحلی استان نقاط حادثه خیز نیز از ۳۷۰ نقطه به ۴۲۰ نقطه رسیده است و مسافران امکان پیدا کردند در هر نقطه‌ای از دریا برای شنا به داخل دریا بروند که همین موضوع خطر غرق شدن آنان را افزایش می‌دهد.
به گفته رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران ۹۶ طرح سالمسازی دریا در استان فعال شده که ناجیان غریق در آن مستقر هستند، اما برخی نقاط مانند سنگچین‌ها و مناطق دنج و دور از دسترسی نیز وجود دارد که با این تعداد ناجی غریق امکان استقرار نیرو در آن‌ها وجود ندارد.

کریمیان  گفت: پنج هزار ناجی غریق در استان فعال است که برای کاهش تعداد غرق شدگان باید شمار نیرو‌ها در برخی شهر‌های ساحلی مانند بابلسر، نوشهر، چالوس، محمودآباد که پذیرای مسافران بیشتری است افزایش یابد.

پارسال ۱۰۵ نفر در آب‌های ساحلی مازندران غرق شده بودند که ۶۴ درصد غرق شدگان غیر بومی، ۱۰ درصد زیر ۱۰ سال و ۷۰ درصد بین ۱۱ تا ۴۰ سال بودند.

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.014 seconds.