.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
نقش کلیدی سازه‎‌های آبخیزداری در مهار سیلاب
نقش سازه‌های آبخیزداری در مهار و کنترل سیلاب بسیار مهم است.

به گزارش شمال نیوز،  محمدرسول رجبی مدیرکل دفتر آبخیزداری و کنترل سیلاب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با فرماندار چالوس، گفت: نقش سازه‌های آبخیزداری در مهارو کنترل سیلاب بسیار مهم و با اهمیت است.

او ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و پیگیری‌های فرماندار چالوس بویژه در زمان سیلاب اخیر در این شهرستان افزود: وجود سازه‌های آبخیزداری تاثیر مثبتی در مناطق پایین دست خواهد داشت و نقش مهمی در ذخیره نزولات جوی و جلوگیری از جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارت به زیرساخت‌ها و مناطق شهری دارد.

رجبی گفت:اقدامات موثر انجام شده در سرشاخه‌ها باعث کنترل رسوبات حاصله و خاک‌های فرسایش یافته می‌شود و این عملیات باعث کاهش قدرت تخریبی سیل و آسیب خاص به این سازه‌ها می‌شود.

او افزود: بیش از ۶۴۴ مورد عملیات میکانیکی شامل بند‌های سنگی ملاتی و گابیونی و دیوار سنگی و ۱۰ بند مشبک سرشاخه گیر مشبک در غرب استان در چند سال اخیر ساخته وبه بهره برداری رسید.

رجبی ادامه داد: اجرای طرح‌های آبخیزداری به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های زیربنایی کشور زمینه‌ای برای حفظ آب و خاک است.
او گفت: لازم است تمامی بخش‌ها و دستگاه‌های مسئول در کشور با تقویت اعتبارات حوزه آبخیزداری، آن نوعی سرمایه گذاری پایدار بدانند و برای افزایش بودجه این حوزه اقدام کنند.

سید رسول حسینی فرماندار شهرستان چالوس ضمن تشکر از سفرمدیرکل دفتر آبخیزداری و کنترل سیلاب سازمان جنگل‌ها به چالوس، گفت: خوشبختانه منابع طبیعی و آبخیزداری غرب استان طی دو سال گذشته اقدامات مفید و چشمگیری در حوزه آبخیز این شهرستان در اجرای عملیات‌های آبخیزداری شامل: احداث بند‌های سنگی ملاتی، گابیونی و سازه‌های خشکه چین انجام داده که جای قدردانی دارد.

او افزود:برای مهار سیلاب و جلوگیری از وقوع حوادثی، چون تخریب جاده چالوس، نیاز به اجرای سازه‌های آبخیزداری در این حوزه داریم که به زودی شاهد اجرای پروژه آبخیزداری منابع طبیعی در این حوزه خواهیم بود.

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.239 seconds.