.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران :
رشد 8 درصدی پیش بینی شده در سند ۱۴۰۴ محقق نشده است
شمال نیوز : غلامی راد یادآور شد: نگاه به ماهیت اشتغال تغییر کرده است و متأسفانه از نظر برنامه ریزی و برنامه نویسی در مراحل اولیه و ابتدایی قرار داریم.
رشد 8 درصدی پیش بینی شده در سند ۱۴۰۴ محقق نشده است

شمال نیوز : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران در گفتگو با خبرنگار بازار تحریم‌ها، کرونا را از جمله مسائلی دانست که در عدم تحقق برنامه‌های توسعه مؤثر بوده است، افزود: در نظام مدیریت برنامه ریزی، اجرای هماهنگی، نظارت و کنترل توسعه چندان توجهی به رشد توسعه نشده است.

 

وی با اشاره به رویکردهای توازن محور در منطقه افزود: در موضوع مهم رشد از جمله فناوری و نوآوری نتایج خوبی دست نیافتیم.

 

وی با عنوان اینکه باید نقشه راه توسعه فناوری و نوآوری در استان مشخص و روشن شود، افزود: تمام کشورها تلاش می‌کنند نقشه راه نوآوری را تهیه کنند که در کشور اقدام شایسته ای در این زمینه صورت نگرفته است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران تصریح کرد: باید نوع نگاه به فعالیت‌ها تغییر کند زیرا انسان عصر کنونی، انسان دیجیتال، دانش فنی و نوآوری است از این رو فعالیت‌ها نیز در قالب این رویکرد باشد.

 

غلامی راد یادآور شد: نگاه به ماهیت اشتغال تغییر کرده است و متأسفانه از نظر برنامه ریزی و برنامه نویسی در مراحل اولیه و ابتدایی قرار داریم.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران سوق دادن اختیارات به مناطق و منطقه را از جمله رویکردهای جدید ذکر کرد و گفت: باید محوریت کارها به محلات و شهرستان‌ها واگذار شود.

 

غربت استارتاپ‌ها در مازندران| نقشه راه لازمه توسعه فناوری 

 

وی ادامه داد: دنیا به سمت رویکردهای بهره وری و نوآوری مهر پیش رفته است و ما ناچاریم به این سمت پیش رویم چه منابع داشته باشیم چه نداشته باشیم، از این رو بدنه اجرایی باید به نوآوری و فناوری توجه داشته باشند.

 

دنیا به سمت رویکردهای بهره وری و نوآوری مهر پیش رفته است و ما ناچاریم به این سمت پیش رویم چه منابع داشته باشیم چه نداشته باشیم، از این رو بدنه اجرایی باید به نوآوری و فناوری توجه داشته باشند

 

غلامی یادآور شد: در مازندران، گلستان و گیلان استان‌هایی با نرخ تحصیلی بالا و نیروی انسانی تحصیل کرده هستند و وقتی به جداول آماری و درآمد خانوار نگاه می‌کنیم، سطح درآمدی خانوار بالا است، از این رو این عناصر اجازه نمی‌دهد با رویکردهای قبلی ادامه دهیم.

 

کوچ نخبگان از منطقه

وی با اشاره به دام درآمدی گفت: باید فضای فناورانه و مبتکرانه برای نخبگان و جوانان تهیه کنیم زیرا در غیر این صورت با خالی شدن منطقه از نخبگان مواجه می‌شویم.

 

وی با عنوان اینکه عمده ارزش افزوده و اشتغال در بخش کشاورزی است، به تغییر ساختار اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: اگر این ترکیب مدیریت نشود، ساختار استان را دچار تغییر می‌کند.

 

غلامی راد بورس بازی زمین را جمله تهدیدهای فراروی بیان کرد و گفت: باید ضریب فناوری را افزایش دهیم زیرا اقتصاد کشور هوشمند شده و باید در این راستا پیشگام باشیم.

 

وی خواستار توجه و تصویب سند فناوری در شورای برنامه ریزی تاکید کرد. اکوسیستم نوآوری و فناوری را در سطح استان برای توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه پیش بریم.

 

اقتصاد دانش بنیان و کسب و کارهای جدید لازمه کارآفرینی و اشتغال در دهه‌های پیش رو است، از این رو تأمین زیرساخت و تغییر نگرش برای ورود به بازارهای جدید مالی و شغلی در مازندران ضرورتی اجتناب ناپذیر به شمار می‌رود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.058 seconds.