.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
شعار سال 3 / رئیس اتاق بازرگانی مازندران در گفتگو با « شمال نیوز »:
افزایش قیمت مواد اولیه، یکی از موانع جدی بر سر راه تولید است / بانک ها به عنوان تامین کننده منابع مالی ، به فکر کاسبی خودشان هستند !
شمال نیوز : ریس اتاق بازرگانی مازندران گفت: رهبری در چندسال اخیر نام‌های اقتصادی برای سال تعیین کرده بودند و حقیقت این است که هم ما و هم دولت آنچه که مد نظر ایشان بود را محقق نکردیم تا اینکه امسال رهبر معظم انقلاب، به یک شعار کلی مثل رونق و جهش تولید بسنده نکردند و به ضرورت «پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی از آن» پرداختند.
افزایش قیمت مواد اولیه، یکی از موانع جدی بر سر راه تولید است /  بانک ها به عنوان تامین کننده منابع مالی ، به فکر کاسبی خودشان هستند !

به گزارش شمال نیوز، عبدالله مهاجر در گفتگو با « شمال نیوز » گفت: اگر در این ده سال، هر سال ده درصد از دغدغه‌های اقتصادی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد را اجرایی می‌کردیم، در این سال‌ها صددرصد از این دغدغه‌ها رفع شده بود و امروز  نباید محور شعار رهبری اقتصادی می‌بود اما متاسفانه اینگونه نشد و دیدیم امسال رهبری نسبت به موضوع، ریز شدند و برای حمایت از تولید روش اجرایی تعریف کردند و سخن از پشتیبانی و مانع‌زدایی گفتند.

 

وی افزود: با  نام‌گذاری امسال رهبری به مسائل تخصصی و ریز تولید پرداختند، لذا بخش خصوصی، دستگاه قضایی، دولت و قوه مقننه هم باید پای کار بیایند و تولید را رونق دهند چون اگر تولید رونق داشته باشد، اشتغال رونق می‌گیرد و مالیات بردرآمد افزایش می‌یابد و در نهایت، تیغ تحریم کُند  و بسیاری از مشکلات معیشتی مردم نیز مرتفع می‌شود.

 

رییس اتاق بازرگانی استان مازندران ضمن دقیق ارزیابی کردن هدف‌گذاری رهبری گفت: امیدوارم امسال همه در تحقق شعارهای راهبردی رهبری جدی باشند و در مسیر پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید گام‌های عملی بردارند.

 

مهاجر همچنین گفت: اتاق بازرگانی، هر ساله برنامه حمایت از تولید را به بخش دولتی می‌دهد اما بخش دولتی باید جدی باشد به‌عنوان نمونه، امروز تولیدکننده قیمت سالانه مواد مورد نیاز خود را نمی‌داند چون قیمت‌ها هر از گاهی افزایش می‌یابد و همین دست تولیدکننده را می‌بندد و اجازه صادرات یا عقد قراردادهای یک‌ساله فروش با طرف داخلی یا خارجی را نمی‌دهد و این یکی از موانع جدی تولید است که هیچ تضمینی برای ثبات قیمت مواد اولیه تولیدکننده وجود ندارد.

 

رییس اتاق بازرگانی مازندران همچنین فقدان حمایت‌های بانکی را از دیگر موانع تولید دانست و گفت:  تولیدکننده به منابعی با سود متعارف نیاز دارد درحالی‌که بانک‌ها به‌عنوان تأمین کننده این منابع، به فکر کاسبی خودشان هستند و تسهیلاتی با نرخ سود بالا به سرمایه‌گذار می‌دهند و برعکس هر معامله‌ای که دوطرفه است، بانک‌ها خود را در ضرر شریک نمی‌دانند و تنها در سود شریکند.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: معنای پشتیبانی از تولید این است که در عمل به تولیدکننده کمک شود نه اینکه بانک‌ها از سرمایه‌گذار طرح توجیهی بخواهند و تسهیلاتی بدهند با نرخ بهره بالا و سود مرکب و جریمه دیرکرد و موارد مشابه که نشان می‌دهد دولت هیچ پشتیبانی از تولید نمی‌کند و فردا اگر تولیدکننده، دچار حادثه‌ای شد که دست خودش نبود، بانک اصلاً به این مسائل کاری ندارد و سود خود را برمی‌دارد و می‌رود و این رویه باید اصلاح شود. 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.034 seconds.