.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
وزارت بهداشت: این نوع تخم‌مرغ‌ها در معرض کرونا هستند
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: پوسته تخم مرغ غیر بسته بندی در معرض آلودگی‌های محیطی و ترشحات تنفسی افراد مختلف است، بنابراین در شرایط همه گیری ویروس کرونا از خرید و مصرف تخم مرغ غیربسته بندی خودداری کنید.

به گزارش شمال نیوز، وزارت بهداشت روز یکشنبه طی اطلاعیه‌ای از مردم خواست: تخم مرغ را در بسته بندی‌های بهداشتی خریداری و بسته بندی آن را ضدعفونی کنید. همچنین تخم مرغ بسته بندی شده را با بسته اصلی آن در یخچال نگهداری کنید و بلافاصله پس از خرید تخم مرغ، آن را در یخچال بگذارید.

 

وزارت بهداشت تاکید کرد: تخم مرغ را از فروشگاه‌هایی که مبادرت به نگهداری تخم مرغ در یخچال می‌کنند، خریداری کنید و تخم مرغ‌های غیربسته بندی را به دلیل اینکه دارای امکان شکستگی، ترک و آلودگی هستند، خریداری نکنید.

 

همچنین اگر طی حمل به منزل تخم مرغی ترک برداشت یا شکست محتویات آن را در یک ظرف تمیز و درپوش دار ریخته، در یخچال نگهداری و طی حداکثر دو روز آن را مصرف کنید. هرگز تخم مرغ را برای نگهداری نشویید، زیرا راه ورود میکروب از طریق منافذ موجود روی پوسته باز می‌شود و آلودگی به داخل آن راه می‌یابد، ولی بسته بندی آن را ضدعفونی کنید.

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بهترین درجه حرارت نگهداری تخم مرغ در یخچال صفر تا ۴ درجه سانتی گراد و رطوبت ۸۵ درصد است. همچنین گرمای بیش از حد باعث تسریع در کاهش کیفیت تخم مرغ و افزایش سرعت فاسدشدگی آن می‌شود که این امر خود را با مخلوط شدن زرده و سفیده نشان می‌دهد.

 

تخم مرغ دارای روزنه‌های بسیاری در سطح پوسته است و از این طریق قادر است بوی سایر مواد غذایی را به خود جذب کند بنابراین برای جلوگیری از این امر تخم مرغ‌ها را در بسته بندی خود در یخچال نگهداری کنید.

 

تخم مرغ تازه را می‌توان حدود چهار هفته در یخچال نگهداری کرد. این ماده غذایی نیز مانند همه مواد غذایی باید تاریخ مصرف مناسبی داشته باشد./ایرنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.114 seconds.