.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
رئیس کل دادگستری : بسترهای فسادزا ومجراهای غیرقانونی در جامعه بسته شود
رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه بسترهای فسادزا ومجراهای غیرقانونی باید بسته شود، گفت: از ظرفیت دیده بانان مردم نهاد برای احقاق حق ومبارزه با فساد باید بهره گرفت.

به گزارش شمال نیوز، حجت الاسلام محمدصادق اکبری بعدازظهر دوشنبه در جلسه هم اندیشی با اعضای گروه‌های مردم نهاد دیده بانان، از ظرفیت بالا و همکاری مشترک این نهاد با دستگاه قضائی استان خبر داد وگفت: اثرگذارترین و مهمترین سرمایه‌های هر جامعه مردم آن بوده و استفاده از ظرفیت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد یک ضرورت است و اصولاً نقش مردم یا سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

عالی‌ترین مقام قضائی استان در این رابطه اظهار داشت: دیده بانان مردم نهاد، نقش مطالبه گر اجتماعی داشته که می‌توان از ظرفیت این نهاد مردمی به خوبی در جهت احقاق حق و مبارزه با فساد بهره مند شد.

 

حجت الاسلام اکبری نهادهای مردمی را دارای روحیه جهادی، تفکر انقلابی و منش تحولی در مبارزه با فساد دانسته و افزودند: اعلام فساد در بخش‌های مختلف نظام اداری، پیشگیری از وقوع جرم و کشف جرم از محوری ترین اقدامات نهادهای مردمی خواهد بود.

 

این مقام قضائی با بیان اینکه جلسات هماهنگی بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط باید بر محور انجام صحیح، دقیق، اصولی و هدفمند امورات محوله در جهت اجرای دقیق مأموریت‌ها باشد، تصریح کرد: با توجه به اولویت دستگاه قضائی در راستای مبارزه با فساد، مجموعه قضائی استان نیز مصمم است همکاری خود را با نهادها ی مردمی بیش از پیش تقویت کرده و در این راستا رؤسای دادگستری و دادستان‌ها اهتمام لازم را در جهت تعامل سازنده با این نهادها ارزشمند در سراسر استان خواهند داشت.

 

رئیس کل دادگستری استان با تأکید بر ضرورت تعامل دستگاه قضا و سازمان‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرایط و بسترهای لازم قانونی این تعامل و همکاری وجود داشته که نظیر آن می‌توان به سند تحول قضائی که اخیراّ توسط ریاست معزز قوه قضائیه ابلاغ گردید؛ با رویکردهای مدوّن و تصریح شده؛ اشاره کرد.

 

حجت الاسلام اکبری در ادامه با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه باید بگونه ای باشد که تمامی بسترهای فساد زا و مجراهای غیرقانونی بسته شود، تاکید کرد: قاطعیت، سرعت، دقت، رسیدگی عادلانه و صلابت در دستگاه قضائی بستر مناسبی را برای مبارزه با فسادها و رانت‌ها فراهم می‌کند و امید است به یاری خداوند و همچنین کمک‌های مردمی از جمله استفاده از ظرفیت‌های دیده بانان اجتماعی، جامعه‌ای ایمن و عاری از هرگونه فساد داشته باشیم.

 

رئیس کل دادگستری استان مازندران در پایان ضمن تاکید بر مفید و مؤثر بودن نگاه پیشگیرانه خاطر نشان کرد: همانگونه که سلامت جسمی نیازمند مراقبت و پیشگیری است، سلامت جامعه نیز با توجه به اهمیت آن نیازمند انجام اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی است که باید با اتخاذ سیاست‌های صحیح از جمله بالا بردن هزینه ارتکاب جرم، تحلیل هوشمندانه و علمی پیرامون مراقبت و نظارت اجتماعی و بهرمندی از ظرفیت و توان مردمی، به این مهم دست پیدا کرد./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.612 seconds.