.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
صید ماهی در دریای مازندران به بیش از 1000 تن رسید
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: صید ماهی در دریای مازندران به یک‌هزار و 22 تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31درصد کاهش یافت.

به گزارش شمال نیوز، قاسم کریم‌زاده امروز درباره آخرین وضعیت صید ماهی‌های استخوانی در دریای مازندران اظهار کرد: از آغاز فصل صید تا ۲۰ دی ماه امسال صید ماهی در دریای مازندران به یک‌هزار و ۲۲ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱درصد کاهش یافت.

 

وی افزود: ارزش اقتصادی این میزان ماهی صید شده در دریای مازندران ۶۱ میلیارد تومان بوده است.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران با بیان اینکه سرانه صید هر تعاونی ۱۹.۵ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: ترکیب گونه‌ای صید هم شامل۴۵ درصد ماهی سفید، ۳۰ درصد کپور و ۲۵ درصد ماهی کفال بوده است.

 

کریم‌زاده در ارتباط با دلیل کاهش صید ماهی، بیان کرد: دلیل کاهش نامساعد بودن شرایط آب و هوایی بوده که موجب شد تعداد مراحل پره‌کشی ۱۴ درصد کاهش یاید و همچنین کاهش دمای آب منجر به این شده که ماهی در اعماق قرار بگیرد آلات و ادوات صیادان برای صید ماهی پاسخگو نبوده است.

 

وی درباره میانگین قیمت ماهی در بازار، یادآور شد: قیمت ماهی در بازار به عرضه و تقاضا بستگی دارد و درحال حاضر نیز متوسط قیمت ماهی در بازار حدود ۷۰ هزار تومان است.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران به وجود ۵۴ شرکت تعاونی پره در استان از رامسر تا میانکاله اشاره کرد و گفت: دو درصد از تعاونی‌های پره ما امسال به دریا نرفتند؛ به این دلیل اینکه نقدینگی کافی برای خرید آلات و ادوات صیادی در اختیار نداشتند./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.011 seconds.