.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
نامه سرگشاده دبیر خانه کارگر به نمایندگان مازندرانی عضو کمیسیون تلفیق ؛
دریابیگی : نگذارید بیش از این کمر ضعفا زیر بار سنگین تورم خم شود
شمال نیوز : در بخشی از این نامه آمده است : افزایش نرخ ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی نیاز کارگران و بازنشستگان به افزایش ٦٠٠ درصدی دستمزد دارد که باید در بودجه اشاره و مصوب گردد،تا شورایعالی کار براساس آن تصمیم قانونی اتخاذ نماید ....
دریابیگی : نگذارید بیش از این کمر ضعفا زیر بار سنگین تورم خم شود

شمال نیوز:  نصراله دریابیگی در نامه ای سرگشاده خواستار اصلاح بودجه افزایش نرخ ارز در تأمین کالای اساسی توسط نمایندگان مازندرانی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی شد.

به گزارش شمال نیوز به نقل از ایلنا،نصراله دریابیگی،دبیر  اجرائی خانه کارگر و رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران و عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور در نامه ای سرگشاده خواستار اصلاح بودجه افزایش نرخ ارز در تأمین کالای اساسی توسط نمایندگان مازندرانی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی شد.

متن نامه به شرح ذیل می باشد:

برادران گرامی جناب آقایان شمس الدین حسینی و علی اصغر باقرزاده،نمایندگان محترم مردم حوزه های انتخابیه تنکابن، رامسر، عباس آباد و بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی و عضو محترم کمیسیون تلفیق؛

با سلام؛همانگونه که مستحضرید در حال حاضر یکی از آسیب دیده ترین اقشار جامعه ناشی از وضع کنونی تورم، گرانی و رکود اقتصادی در جامعه ناشی از تحریم ظالمانه و بعضاً بی توجهی و تصمیمات غیر منطقی بعضی از مسئولین، قشر کارگران و بازنشستگان می باشند.

قشری که با متوسط در آمد ماهیانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در حال تحمل سایه سنگین و شوم سبد هزینه حدود ۷ میلیون تومانی برای اداره امور معاش خانواده می باشند.

مشقتی که مدیریت این اندک در آمد، در مقابل آن غول افسار گسیخته هزینه در توان و قدرت هیچ اقتصاددانی نیست و اما اینکه چگونه این جماعت آبرومند و با شرافت در حال گذر از این بحران می باشند خود حدیث و قصه پرغصه ایست که متأسفانه رنج گفتن آن از نگفتن آن بیشتر است لذا که از بیان آن خودداری میگردد.

برادران گرامی، تصور فرمائید کنترل گرانی و تورم در تهیه مایحتاج ضروری زندگی مردم بر پایه ارز چهار هزار ۲۰۰ تومانی  که با آن وضع روبرو و عجز و ناتوانی در کنترل رشد سرسام آور قیمتها از سوی دولت و سایر مراجع مرتبط ثابت و محرز می باشد، لذا چه بلائی بر سر مردم بی نوا و آسیب دیده به ویژه مزد بگیران خصوصا" کارگران و بازنشستگان با ارز پایه  ۱۷ هزار ۵۰۰ تومانی خواهد آمد؟!!

آیا از مجلس شوراى اسلامى که نزدیکترین نهاد به بدنه جامعه و در ارتباط تنگاتنگ با مردم است طرح چنین پیشنهادها، تلقی از دور شدن مجلس از فقرا و دردمندان جامعه نیست؟! آیا این حرکت هیچ سنخیتی با شعارهای انتخاباتی نمایندگان در زمان ر قابت انتخاباتی دارد؟!!

افزایش نرخ ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی نیاز کارگران و بازنشستگان به افزایش ٦٠٠ درصدی دستمزد دارد که باید در بودجه اشاره و مصوب گردد،تا شورایعالی کار براساس آن تصمیم قانونی اتخاذ نماید.

به هر حال این جانب به نمایندگی از تشکلات کارگری از  جمله خانه کارگر استان و شعبات شهرستانی آن ایضاً به نمایندگی از کانون بازنشستگان استان و شهرستانها با اعلام اعتراض شدید به طرح در حال پی گیری افزایش نرخ ارز در تأمین کالای اساسی و نیازمندی های مردم در قالب طرح تک نرخی کردن ارز که قطعا منتهی به توسعه فقر بیشتر و درد، رنج و عذاب بیشتر قرار گرفتن اقشار آسیب پذیر جامعه همان هایی که با اخلاص و ایثار با کنار گذاشتن همه آزردگی خاطر خود طی چند سال اخیر از نگاه مسئولین به وضع در آمدی اشان به پای صندوق های رأی آمده و نمایندگان خود را برگزیده اند، خواهد شد.

صد افسوس از این مجلس که انتظار اندکی برای نزدیک کردن سطح در آمدی این اقشار آسیب پذیر در قالب افزایش حقوق حداقل ١٠٠ درصدی با توجه هزینه ها را داشتیم، اکنون باید شاهد طرح اینچنینی باشیم.

مع الوصف از محضر شریف شما عزیزان منتخب خود تقاضا داریم،تا در کمیسیون تلفیق اولاً با انتقال نهایت اعتراضمان از این طرح ثانیاً با رأی منفی به آن نگذارید بیش از این کمر ضعفا زیر بار سنگین تورم و گرانی خم و خم تر شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.039 seconds.