.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
زوج و فرد شدن فعالیت دفاتر اسناد رسمی مازندران
دفاتر اسناد رسمی مازندران به صورت شیفتی و زوج و فرد فعالیت می کنند.

به گزارش شمال نیوز، میرنجف موسوی گرمستانی عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مازندران گفت: بر اساس تصمیم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دفاتر اسناد رسمی مازندران همانند سایر نقاط کشور به صورت شیفتی و زوج و فرد فعالیت خواهند کرد.

 

او افزود: دفاتر اسناد رسمی که آخرین رقم آنها زوج است در روزهای زوج و دفاتری با شماره فرد نیز در روزهای فرد باید فعالیت داشته باشند.

 

عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مازندران ادامه داد: اگر چه کاهش روزهای فعالیت ، سبب کاهش درآمد دفترخانه ها می شود اما تصمیم به زوج و فرد کردن فعالیت دفاتر با توجه به شیوع کرونا و الزام همه افراد، دستگاه های اجرایی و موسسات به رعایت شیوه نامه های بهداشتی اتخاذ شده است.

 

موسوی گفت: مردم به صورت طبیعی هر روزه با یکدیگر معاملاتی انجام می دهند یا قراردادهایی را منعقد می کنند و نیاز به ثبت این قراردادها دارند به همین دلیل نمی توان دفاتر اسناد رسمی را تعطیل کرد.

 

عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مازندران با اشاره به تعطیلی برخی مراکز مانند مراکز تعویض پلاک خودروها در شهرهایی با وضعیت قرمز کرونا از کسانی که قصد انجام معامله دارند خواست با مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی وکالت نامه ها را مدت دار تنظیم کنند.

 

او در خصوص استفاده از اسکنر اثر انگشت برای ثبت اسناد مراجعین نیز گفت: با توجه به تماس انگشت تمامی افراد با اسکنر اثر انگشت و احتمال انتقال ویروس کرونا مکاتباتی با سازمان ثبت اسناد کشور انجام و مقرر شد سردفترداران اثر انگشت نزنند.

 

موسوی با بیان اینکه ثبت اثر انگشت یکی از الزامات ثبت قراردادها است، ادامه داد: ثبت اثر انگشت مراجعان اگرچه همچنان در دفاتر انجام می شود اما ‌همه دفترخانه ها پروتکل های بهداشتی را رعایت  و مبادرت به  ضدعفونی کردن اسکنر می نمایند و به مراجعین نیز توصیه می کنیم بهتر است با رعایت شیوه نامه های بهداشتی قبل و بعد از استفاده از اسکنر دست های خود را ضدعفونی کنند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.055 seconds.