.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 ؛
مقدم : قالیباف در مجلس می‌ماند/کارگزاران می‌خواهد لاریجانی را خراب کند/جلیلی ظرفیت ۴ میلیون رأیی دارد / ضرغامی روحیه استقلال طلبی دارد و آرای حزبی ندارد
شمال نیوز : این فعال سیاسی اصولگرا گفت : آقای ضرغامی از یک سال پیش فعال است و خودش را برای 1400 گرم می کند، ابایی هم از بیان این موضوع ندارد. او جزء هیچ گروه و حزبی نیست و قدری هم روحیه استقلال طلبی دارد. این مسئله شاید در جذب آرای حزبی....
 مقدم :  قالیباف در مجلس می‌ماند/کارگزاران می‌خواهد لاریجانی را خراب کند/جلیلی ظرفیت ۴ میلیون رأیی دارد / ضرغامی روحیه استقلال طلبی دارد و آرای حزبی ندارد

اصولگرایان امیدوارانه به انتخابات ریاست جمهوری می نگردند. دو کاندیدای آنها در انتخابات 96 امروز در رأس قوای قضائیه و مقننه هستند و تصاحب کرسی ریاست جمهوری را نیز دو از درست رس نمی بینند.

تا امروز نام افراد زیادی از این جریان برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری مطرح می شود اما شاید خیلی های شان در حد نام و گمانه زنی بمانند و در زمان ثبت نام رسمی تعداد اندکی به وزارت کشور بروند.

بیژن مقدم در گفتگو با نامه درباره کاندیداتوری محمدباقر قالیباف و سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور هر دوی آقایان رئیسی و قالیباف در انتخابات منتفی است، چون هر کدام شان مسئولیت قوه ای را دارند بنابراین باید همان دو قوه را خوب راهبری کنند و موجب کارآمدی در حوزه اداره کشور باشند.

وی افزود: تا آنجایی هم که می دانم آقای رئیسی برنامه ای برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ندارد. آقای قالیباف نیز تازه وارد مجلس یازدهم شده و در این مدت زحمات زیادی کشیده است. افراد توانمند دیگری در جریان اصولگرا هستند که می توانند به قوه مجریه وارد شوند و برای کارآمدی آن حوزه تلاش کنند.

وی درباره کاندیداتوری لاریجانی، ضرغامی و جلیلی افزود: از برنامه انتخاباتی آقای لاریجانی اطلاعی ندارد اما معتقدم اصلاح طلبان به طور مشخص کارگزاران می خواهند آقای لاریجانی را خراب کنند. اصولگرایان به آقای لاریجانی نقد دارند اما اصلاح طلبان می خواهند از این فرصت استفاده کنند و با طرح نام آقای لاریجانی به عنوان نامزد مطلوب خودشان می کوشند او را از جریان اصولگرایی جدا کنند و در نهایت هم سراغ کاندیدای اختصاصی خودشان می روند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: آقای جلیلی تجربه نامزدی انتخابات سال 92 را در کارنامه دارد و بیش از 4 میلیون رأی آورد بنابراین اگر همان اقبال مواجه شود، می تواند ظرفیت خوبی در جریان رقابت های انتخاباتی باشد.

وی ادامه داد: آقای ضرغامی از یک سال پیش فعال است و خودش را برای 1400 گرم می کند، ابایی هم از بیان این موضوع ندارد. او جزء هیچ گروه و حزبی نیست و قدری هم روحیه استقلال طلبی دارد. این مسئله شاید در جذب آرای حزبی برایش مشکل ایجاد کند اما نزد اقشاری از جامعه امکان دارد حُسن هم تلقی شود. معتقدم جریان اصولگرا نیز باید به چشم خریدار به آقای ضرغامی نگاه کند هرچند شاید یکسری اختلافات بین او و برخی اصولگراها باشد.

بیژن مقدم درباره طرح نام علی اکبر ولایتی برای نامزدی در انتخابات 1400 یا قرار گیری در رأس ساختار انتخاباتی اصولگرایان اظهار کرد: هر دو حالتش منتفی است چون آقای ولایتی گرفتاری های زیادی در مسئولیت های متنوعش دارد بنابراین بعید می دانم اساسا او بتواند وقتی برای موضوعات و فعالیت های انتخاباتی بگذارد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.074 seconds.