.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
با این آزمایش ساده بفهمید کرونا باعث مرگتان می شود یا نه
تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان می‌دهد یک آزمایش خون ساده می‌تواند پیش‌بینی کند کدام یک از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد.
با این آزمایش ساده بفهمید کرونا باعث مرگتان می شود یا نه

به گزارش شمال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محققان موفق شدند با یک آزمایش ساده خونی پی ببرند که آیا ویروس کرونا در بیماران می‌تواند باعث مرگ شود یا خیر.

 

تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان می‌دهد یک آزمایش خون ساده می‌تواند پیش‌بینی کند کدام یک از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

بر این اساس، دانشمندان می‌گویند ما به ۵ علامت مختلف در بدن بیمار مانند التهاب و اختلالات خونریزی دست یافته ایم که می‌تواند پیش‌بینی کند کدام بیماران مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد؛ در این روش، دو شاخص خونی ارتباط معنادار و زیادی در ارتباط با مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ دارد.

محققان می‌گویند پیش از این، پیش‌بینی خطر مرگ و میر بیماران کرونایی براساس سن افراد و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای انجام می‌گرفت. با این حال، روش ما که براساس یک آزمایش ساده خونی است می‌تواند تصویر واضحی از شرایط بیمار را برای پزشکان ترسیم کند و به آن‌ها اجازه دهد در صورت نیاز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کنند  یا اقدامات سریع پیشگیرانه مانند تجویز داروی رمدسیویر را مد نظر قرار دهند.

روش آزمایش خونی که محققان به آن دست یافته اند بسیار کارآمدتر از روش‌های قبلی درباره بیماران مبتلا به کرونا است. افراد بالای ۶۵ سال و همچنین اشخاصی که از بیماری‌های زمینه‌ای رنج می‌برند به طور طبیعی در مقابل هر بیماری آسیب پذیر هستند و این موضوع تنها مختص به کووید ۱۹ نیست.

همچنین آمار‌ها نشان می‌دهد حتی برخی افراد جوان که سابقه بیماری‌های زمینه‌ای ندارند نیز پس از ابتلا به کووید ۱۹ شرایط وخیمی پیدا می‌کنند و امکان دارد جان خود را از دست بدهند. دانشمندان امیدوارند با این روش بتوانند با پیش‌بینی مرگبار بودن ویروس کرونا در بیماران، با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع از افزایش جان باختگان کووید ۱۹ شوند.

تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، ۱۶۶ هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت آمریکا می‌کوشد با افزایش سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان همچنین تحقیقات برای یافتن واکسن کرونا، سیر صعودی مبتلایان و جان باختگان در این کشور را متوقف کند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.238 seconds.