.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
استاندار : مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود
استاندار مازندران ، فرمایشات مقام معظم رهبری را در خصوص برگزاری عزاداری ماه محرم فصل الخطاب دانست و گفت: این مراسم باید با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

به گزارش شمال نیوز، احمد حسین زادگان عصر سه شنبه در جلسه برنامه ریزی عزاداری ایام محرم با قدردانی از حمایت‌های مشفقانه نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: در خصوص عزاداری ماه محرم فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و باید مراسم ایام ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی رعایت شود.

 

وی تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تبعیت از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تکلیف همه را در اجرای مراسم ماه محرم مشخص کرده است، لذا نباید به مدیرانی که در این راستا بر اساس دستورالعمل‌ها عمل می‌کنند، خرده گرفت.

 

نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه تمامی تصمیمات در ستاد ملی مقابله با کرونا بر مبنای صیانت از سلامت مردم اتخاذ می‌شود و پشتوانه کارشناسی در این راستا دارد، اظهار نمود: رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا می‌بایست اولویت همه در برگزاری مراسم ماه محرم باشد، لذا با توجه به اینکه آئین‌ها و مراسم ماه محرم در شهرهای مختلف متفاوت است می‌بایست در تصمیم گیری ها مدنظر قرار گیرد.

 

وی گفت: فرمانداران جزئیات کامل از شرایط عزاداری در شهرستان‌ها را به ما اعلام کنند تا تصمیمات و تدابیرکارشناسی اتخاذ گردد.

 

استاندار مازندران بیان داشت: اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها با استقبال مردم مواجه شده است و حدود ۸۰ درصد مردم تاکنون این دستورالعمل‌ها را رعایت کردند و مشکل جدی و حاد در مراسم و مناسبت‌ها در استان وجود نداشته است.

 

حسین زادگان با اشاره به اینکه سهل انگاری و عادی انگاری موجب شیوع پیک دوم کرونا شده است و کمک مراجع و مواضع نافذ روحانیون موجب اتفاقات خوب در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها می‌گردد، یادآور شد: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی با توجه به تجمع جمعیت در این مراسم می‌تواند موجب خطرات فراوانی گردد، لذا در این مورد می‌بایست در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم لازم اتخاذ گردد.

 

وی در پایان افزود: کمپین هر خانه یک حسینیه می‌بایست مورد توجه قرار گیرد به طوری که صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد جهت فراگیر این کمپین کمک کنند، لذا می‌بایست سیما و چهره شهرها و روستاها حسینی و عاشورایی شود و به نوعی پیام‌های عاشورایی با پیوست سلامت مدنظر قرار گیرد و دهیاران و شوراهای محل و شهرداران نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری متفاوت مراسم ماه محرم همکاری کنند و همچنین کمپین هر خانه یک حسینیه را در بین اهالی روستا و شهر ترویج دهند./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.19 seconds.