.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت امروز بررسی می‌شود
نخستین جلسه رای اعتماد در مجلس یازدهم

شمال نیوز: مجلس یازدهمی‌ها امروز نخستین جلسه بررسی صلاحیت یک وزیر پیشنهادی در این دوره از پارلمان را در دستور کار خود دارند. آنها امروز صلاحیت حسین مدرس‌خیابانی را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی می‌کنند. محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس دیروز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود که حسن روحانی در این جلسه حضور نمی‌یابد و احتمالا اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در جلسه رای اعتماد «مدرس‌خیابانی» در مجلس حاضر می‌شود.

حسین مدرس‌خیابانی پس از برکناری پرحاشیه رضا رحمانی وزیر سابق صمت از سوی حسن روحانی، با حکم رئیس‌جمهوری سرپرستی این وزارتخانه عریض و طویل را بر عهده گرفت؛ وزارتخانه‌ای که به باور دولت باید به دو وزارت «بازرگانی» و «صنعت و معدن» تفکیک شود اما دولتی‌ها هنوز موفق به تفکیک آن نشده‌اند.

بر اساس قانون امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد، دقیقا همان روزی است که  سه ماه قانونی سرپرستی مدرس‌خیابانی پایان می‌یابد. مجلسی‌ها پیش از این با تاکید بر این موضوع، از روحانی خواسته بودند تا پیش از این تاریخ وزیر پیشنهادی خود برای این وزارتخانه را معرفی کند. روحانی ۱۴ مردادماه مدرس‌خیابانی را برای تصدی این وزارتخانه به مجلس پیشنهاد و معرفی کرد.

دولتی‌ها بر این باورند که  مدرس‌خیابانی در دو بخش بازرگانی و صنعت متخصص است. این موضوع را دیروز محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری مطرح کرد و گفت: او به این دلیل که در هر دو بخش بازرگانی و صنعت فعال بوده و متخصص است برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.013 seconds.